| anonim_4396 a întrebat:

Buna,tocmai am descoperit ca sunt insarcinata si ma framanta un gand:sotul meu era cam beat, credeti ca asta poate afecta copilul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, sarcina usoara! pe parcursul sarcinii trebuie sa i grija la alimentatie si de mediul in care traiesti, cauta pe net despre ce viata trebuie sa duca o gravida, sanatate!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,se spune sa nu concepi un copil cand unu dintre parteneri a consumat alcool, dar asa se spune sunt sanse slabe sa il afecteze pe bebe, felicitari pentru sarcina si fa-ti analizele si tot ce trebuie sa stii starea de sanatate a bebelului pe timpul sarcinii, si nu mai sta cu gandul asta pentru ca te stresezi si il afecteaza pe copilas, iti doresc o sarcina usoara!

| yAdrian a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un Ginecolog cat mai rapid. din ce am auzit e ca nu prea va iesi bine daca un partener a consumat alcool! Deci du-te la ginecolog, bafta! Sarcina usoara!

| dorishell6969 a răspuns:

Parerea mea nu ma judecati! Eu zic ca daca sotul e ebat parintii bebelui fac dragoste in post, miercurea, sau vinerea bebelusul va avea o problema nu neaparat fizica.Eu zic Doamne Fereste dar asa mi-au zis mai multi preoti ...scuze de veste

| MariaMaria000 a răspuns:

Cu siguranta nu il va afecta. Ai grija de tine si felicitari pentru sarcina!