| anonim_4396 a întrebat:

a trecut ceva timp de cand nu am mai postat nicio intrebare adica nu am avut nicio problema.
Acum am ceva, nu neaparat o problema. Sunt clasa a9a. Si a inceput sa imi placa de un baiat tot clasa a9a dar nu cu mine in clasa. ar fi trebuit sa fim colegi tinand cont de medii, dar in fine.
Partea urata e ca are prietena si daca e fericit nu vreau sa ma bag, nu imi place sa ma bag, nu sunt genul.. Eu mereu merg la el la clasa pentru ca am o prietena acolo de la mine de la tara. Avem si acelasi nume si o sa fie si ziua noastra de nume Problema e ca vreau sa ma bag cu el in seama dar nu stiu cum. Si vreau sa ma inteleg cu toti copii din clasa aia dar nu stiu cum sa ii bag in seama. din clasa aia decat cu o fata si un baiat 2 vorbesc. dar nu cu el. In fine mie imi place de baiatul ala si nu stiu cum sa-l bag in seama. Tin cont de faptul ca are prietena dar vreau sa vorbesc cu el si ca amici. Prietena lui e din clasa aceea. Si nu vreau sa fiu rea sau mai stiu eu ce: nu mi se pare cine stie ce draguta dar daca lui ii place nicio problema. Si ma gandeam ca un motiv cu care ma pot baga in seama cu el e ziua de nume dar nu pot sa astept pana atunci. deci idei! Plsssss.

7 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

OMG nu...in nici un caz sa nu ii spui ce simti laughing) la tine daca ar veni un strain sa iti spuna ca te place mult de tot cum ai reactiona? mai ales ca are prietena... Tu ai putea sa o rogi pe amica ta sa iti faca cunostinta cu el dar si cu prietena lui. Ai grija la asta. Vorbeste cu amandoi nu numai cu el, mai ales daca ea e in clasa cu el. Deocamdata nu ai ce sa faci decat sa incerci sa te imprietenesti cu elwinking Poti de ex sa o rogi pe amica ta sa stea afara din clasa si tu sa mergi la el, sa te prezinti si sa-l intrebi daca a vazut-o pe amica ta.Cand ii vei spune numele tau automat ti-l va spune si el.De acolo discutia cu aaaa, e si ziua ta pe X data happy Ce tare. Daca imi promiti o bomboana iti dau si eu una laughing Important e sa fii degajata si amuzanta. E mult prea devreme ca el sa stie ca il placi

| Criss003 a răspuns (pentru Vix999):

Da iti promit o bomboana laughing

| Criss003 a răspuns (pentru Vix999):

Inca ceva. il am la prieteni pe facebook big grin i-am lasat niste like-uri si niste comm-uri big grin

| Criss003 a răspuns (pentru Criss003):

Azi am aflat ca nu mai are prietena big grinbig grin M-am imprietenit cu fosta lui prietenabig grin

| pittikaRoxy14 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic e o problema destul de complicata... Ma mai gindesc si o sati sa-ti dau un raspuns promit!

| Gherasa_Gabriel-Andrei_1998 a răspuns:

Du-te fa-ti curaj si spune-i ce simti! Asta e cea mai buna solutie! Daca nu ai putea sa vorbesti cu cineva din anturajul lui si sa-l intrebi daca simte ceva pentru tine! Succes

| Criss003 a răspuns (pentru Gherasa_Gabriel-Andrei_1998):

Nici macar nu stie cum ma cheama. nu pot sa-i zic asa deodata ca il plac. chiar daca i-as zice nu m-ar crede pentru ca nu ma cunoaste. si mie mi s-a intamplat sa-mi zica cineva asa brusc si nu l-am crezutwinking