| Yooo123321 a întrebat:

TPU :*! As avea si eu o problema, mica/ mare.Simpatizez un baiat de doua saptamani, el e mai mic cu un an si imi place cum arata, tinand cont ca pana acum mi-a placut de un baiat mai mare care era orgolios, fitos si nu puteai sa ii ajungi cu prajina la nas ca sa spun asa. >:" Deci, sa revenim, baiatul asta a fost bolnav, iar cand a venit la scoala a aflat de la niste fete de la mine din clasa ca eu il plac.Tin sa precizez ca am niste colege care savureaza informatia din plin.In ziua aia imi propusesem sa nu mai ies din clasa [ o prostie] si m-am dus la magazin cu o prietena si o colega de a lui si vine si el cu amicii [era prima intalnire face-to-face dupa informatie], iar cand am plecat prietena mea mi-a spus ca tot se uita la mine cu coada ochiului, dar nici nu zambea, nici nu se uita enervat/ suparat/ iritat.Am intrebat-o pe colega lui daca stie ce inseamna privirea lui din moment ce il stie mai bine [gen: Inca o fana pe lista, pentru ca el e foarte dragut si pana si fetele din liceu se uita la el sau se uita nestiutor] si mi-a raspuns ca prima varianta si mai multe faze, el m-a adaugat pe Facebook mai demult, anul' trecut, in vara se uita des la mine cu o fata foarte draguta, dar acum ca a aflat are o privire, ciudata pentru cum era inainte.O fata care a fost cu el mi-a spus ca lui ii plac lucrurile spuse in fata, nu transmise, dar el a trimis la plimbare si alta colega de-a mea care il placea/ place, dar eu nu ii dau Like pe Facebook, nu ma bag in seama cu el, nu fac multe chestii si mi-ar fi ciudat sa vorbesc cu el pentru ca nu vreau sa ii spun: Uite, sti eu te plac Nu am un motiv anume, dar nu vreau.Ce credeti? puppy dog eyes Multumesc anticipat, dau funda! :*

2 răspunsuri:
| shadow222 a răspuns:

Cred ca baiatu sa te-a pus pe lista lui... nu-s dar dp ce ai spus mai sus nu merita nici efortu de a vomita pe el

| rrroxy a răspuns:

Clar baiatul e destul de plin de el dupa descrieri ..si nu e cazul sa te duci direct sa-i spui ca-l placi dar nu o fa nici pe la spatele lui incearca sa afli unde va iesi (la un club sau un bar ceva)si fii si tu prin zona..salutal nepasatoare si incearca sa faci o conversatie inteligenta despre ceva care sa il intereseze gen stii am vazut ca x si-a luat meleu..si vezi ce reactie are daca se implica mai apoi avansezi