| C26 a întrebat:

Buna TPU.
Acum 2 ani am cunoscut un baiat, de care m-am atasat foarte mult, si la care tineam.Ne cunoasteam foarte bine, si il vedeam un baiat diferit de restul.El a vrut sa fim impreuna, dar eu nu-l vedeam mai mult decat un prieten.Vara asta ne-am certat, si nu am mai vorbit 2 luni. Apoi ne-am impacat. Pana la urma m-am gandit sa fiu cu el acum.Azi intrasem la el pe fb, si pe mess.Si am vazut ce vorbea el cu o prietena de a mea atunci cand eram certati. Ma barfeau amandoi, vorbeau lucruri urate de mine si de fosta mea relatie, si multe chestii.M-am simtit foarte tradata, nu ma asteptam ca el sa-mi faca asa ceva.Eu stiam ca ei 2 au vorbit, dar nici prin cap nu-mi trecea, ca ei vorbeau asemenea lucruri de mine.Acum m-am certat cu el, si mi-a zis ca recunoaste ca a gresit, si ca ii pare rau, ca el atunci nu si-a dat seama ce lucruri vorbea despre mine, dabea acum a realizat cat a gresit.
Un sfat va rog. straight face Ma simt foarte trista.Ce sa fac? Credeti ca merita sa-l iert? Totusi chestia asta s-a intamplat vara cand ei 2 au vorbit despre mine, dar eu dabea acum am aflat. sad
Facandu-mi asta el, mi-am schimbat parerea despre el, si sunt confuza, nu stiu ce e de facut.
Un sfat. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El nu-si va schimba parerea despre tine, fie ca-i cedezi sau nu prietenia.

| Florenta16 a răspuns:

Stii cum ar trebui sa faci? Iarta-l, dar niciodata nu vei uita asta. Toata lumea poate ierta si iarta, dar nu multi iarta cu inima impacata. E bine ca macar a recunoscut si nu a facut ca alti lasi. Vorbeste cu el in continuare, dar nu va dati aere niciunul dintre voi, si ai grija ce "secrete" sau ce lucruri ii mai spui incat sa transmita mai departe. Incercati sa nu va mai certati, si tu, totusi, trebuia sa lasi asta in urma, pentru ca a trecut ceva din vara, si probabil el si uitase.
Gandeste-te bine daca vrei sa fii cu el, si daca da, respectati-va unul pe celalalt. Bafta si aveti grija!

| FySpo a răspuns:

Pai... Daca te simti rau din cauza faptului ca te-a ''tradat'' nu se merita sa ii acorzi o alta sansa, dar daca te simti rau din cauza faptului ca v-ati despartit, si el inca te vrea, atunci nu ezita, impacativa :3

| Marean24 a răspuns:

Stii proverbul.:"Usor e sa ierti, greu e sa uiti". parerea mea este ca ar trebui sa-l ierti daca si-a cerut scuze. daca nu a fost cam nesimtit. Sper ca te-am ajutat
Sarbatori fericite...