| Ana268086547 a întrebat:

Acum 2 saptamâni (pe 24 mai )am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima oara. Am mai incercat si asta inainte cu cateva luni cu prezervativ însă lucruri nu au mers prea bine deoarece nu reușea sa ma penetreze.De data asta am incercat fara prezervativ dar foarte, foarte putin, doar cateva secunde pentru ca ne-am gandit ca s-ar realiza mai bine penetrarea fara protecție dupa care sa folosim un prezervativ, însă nu am mai continuat. In acel moment nu eram niciunul foarte excitați ( era putina încordare). M-a penetrat de cateva ori usor si dupa am încheiat, himenul meu fiind chiar destul de evident in continuare. Mai apoi in aceeași zi mi-a venit menstruația care a durat normal, aproximativ 4-5 zile, fara modificări in ceea ce privește culoarea sau cantitatea. Exista sanse sa fiu însărcinată? Urmeaza sa fac un test de sarcina sa fiu pe deplin linistita dar as mai vrea inca o parere. Din ce am citit s-ar părea ca nu dar totusi...happy

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu exista șanse. Nu mai puneți întrebări aiurea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca am transmis urmatorul raspuns de multe ori, o voi face din nou ori de cate ori va fi nevoie. Se stie ca OVULUL este produs si eliberat din FOLICULUL OVARIAN intruna dintre cele 2 trompe uterine INTOTDEAUNA indiferent de tipul sau lungimea ciclului menstrual cu exact 14 zile inainte de data pornirii urmatoarei menstruatii. Cele 14 zile situate intre ziua de OVULATIE si ziua de incepere a urmatoarei menstruatii se numeste PERIOADA LUTEALA si are INTOTDEAUNA LUNGIMEA FIXA de 14 zile. De asemenea este determinat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL adica poate fi FECUNDAT de catre un spermatozoid doar in ziua producerii sale, adica MAXIM in urmatoarele 24 de ore de la eliberarea din OVAR. Daca in urmatoarele maxim 24 de ore ovulul nu este fecundat, atunci incepand cu a 2 zi ovulul nefecundat, intra intr-un proces de IMBATRANIRE ACCELERATA, si in 2-3 zile DEGENEREAZA 100% si atentie SE DESTRAMA si o parte din resturile rezultate sunt resorbite de tesuturile uterului si a endometrului., iar o alta parte se transforma in CORPUL GALBEN care se fixeaza de peretele uterului si incepe sa produca progesteron pana in preziua urmatoarei menstruatii. Reiese ca dupa trecerea a 3 maxim 4 zile de la producerea sa, OVULUL PUR SI SIMPLU... DISPARE DIN UTER, proces care se produce cu 9-10 sau chiar 11 zile inainte de ziua de TERMINARE a CICLULUI MENSTRUL, care coincide cu data de pornire a urmatoarei menstruatii. In cazul in care ziua in care a fost intretinut sexul a fost cea de dinaintea zilei de pornire a menstruatiei care s-a si produs intre timp, inseamna ca sexul a fost intretinut IN ULTIMA ZI a ciclului anterior care s-a si terminat. Astfel ca in acest caz rezulta ca sexul a avut loc in perioada celor 9-10 zile 100% NEFERTILE ale perioadei DE INFERTILITATE ABSOLUTA situate inainte de menstruatie. In consecinta poti sa te linistesti complet fiindca este stiut si cunoscut pe baza determinarilor atat stiintifice cat si a celor medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestuia, de a fi un ciclu menstrual de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista in uterul femeii un OVUL VIABIL. Din acest motiv in ultimele 9-10 zile ale c.m. SPERMA poate fi ejaculata de catre barbati in vagin la terminarea fiecarui contact sexual in mod intentionat, fiindca spermatozoizii existenti in SPERMA chiar si in cazul in care reusesc sa patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. In aceste conditii chiar si daca sperma a fost ejaculata IN VAGIN, formarea sarcinii este cu totul IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruația nu poți fi gravida.

| 90210 a răspuns:

Nu