| 7749393 a întrebat:

Salut TPU! Mă aflu într-o situație foarte stresantă și îmi e cam rușine, dar aș vrea să pun o îmtrebare, poate primesc ajutor.
Eu și fostul meu iubit (eram încă împreună atunci) am încercat să facem sex pentru prima dată în iunie, dar nu am făcut-o pentru că eu eram prea speriată și nu eram pregătită. Nu m-a penetrat deloc, a încercat o dată, dar avea prezervativ și nu a putut să o facă, așa că l-am rugat să se oprească. Cu toate acestea, ne-am frecat unul de altul când eu eram deasupra lui, pentru câteva secunde și eram amândoi dezbrăcați. Nu a durat mult, nici măcar un minut, pentru că mi-a fost teamă că voi rămâne însărcinată și m-am oprit. Acum sunt foarte stresată pentru că nu știu dacă aș putea fi însărcinată. Mi-a venit menstruația în acea lună de două ori la începutul lunii și la sfârșitul lunii și apoi nu mi-a venit deloc în iulie și august. Sunt foarte speriată, va rog ajutati-ma. Sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia prezentata nu se poate ramane gravida fiindca nu a existat penetrare vaginala si nici ejaculare.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Fa un test de sarcina.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| VoidEternal a răspuns:

Nu ești însărcinată.

| TomaSelly a răspuns:

Nu, draga mea, nu esti insarcinata. Devii insarcinata doar daca exista penetrare si cu ejaculare in vagin, nu daca va frecati 1 minut, fara ejaculare si fara absolut niciun fel de penetrare.