| thelove123 a întrebat:

Buna TPU acum o luna am avut o relatie timp de doua luni cu un tip. Dupa ce ne-am despartit am inceput sa vb cu fratele sau(doar ca amici) vorbeam ore insir la telefon zilnic, dupa ceva timp a inceput sa ma alinte si m-a intrebat citez: " sunt bun de un iubit?" am evitat sa-i raspund pentru ca-l vad doar ca un prieten si in plus mie imi place de fratele sau nu de el adica eu as vrea sa ma impac cu fratele lui. Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti stii sigur daca te place, dar pentru a evita o situatie neplacuta, de preferabil ar fi sa vorbesti mai rarut cu el.Incearca sa te distantiezi usor.
Nu mai vorbi mult cu el. Daca vezi ca se tine dupa tine si da din ce in ce mai multe semne ca te place, o sa trebuiasca sa-i spui ceea ce simti cu adevarat!
Acum, nu cred ca e cazul.Inca poti repara asta.

O zi frumoasa happy

| Aimèeeee a răspuns:

Pai intreba-l pe fratele lui daca tot sunteti asa buni amici cum ai putea sa te impaci cu fostul tau ca tii foarte mult la el bla bla si in felul asta poate i se duce ideea asta nebuna laughing

| lauraroxi a răspuns:

Pai nu mai vorbi cu el, vorbeste cu fartele lui, fostul tau iubit, sau spune-i sa te ajute sa te impaci cu el, sa-ti puna vreo vorba buna!

| Methaallaid a răspuns:

Spune-i adevărul. oricum, nu cred că te va ajuta dacă eviți subiectul.

| ioanaioa111 a răspuns:

Spune-i totul despre aceasta situatie si incearca sa pastrezi o relatie de prietenie nu il evita o sa creada ca esti o persoana rea si nu incerca sa grabesti lucrurile o sa mearga de la sine