| madalishor0021 a întrebat:

Buna tpu.acum o luna mi-a venit ciclul pe 14 si a fost normal.si tin sa va anunt ca am avut mai multe contacte neprotejate. dupa terminarea ciclului am avut iar un contact neprotejat.si de cateva zile ma cam dor sanii la fel cum ma dor inainte de ciclu si ma doare si burta jos la fel pot fi insarcinata sa trebuie sa imi vina ciclu? eu zic ca e prea devreme sa imi vina mi-e cam frica pentru ca dupa ce am avut ultimul contact mi-a aparut o linie de la ombilic pana la zona pubiana si am citit ca aceasta apare numai femeilor gravide.un rasp va rog :*

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa-ti vina ciclu, cand esti gravida nu te dor sanii[cel putin in primele luni] si burta, du-te la ginecolog, fa un test de sarcina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nimeni NU poate GHICII dacă eşti ( sau nu ) însărcinată!

Mai bine fă 2 teste de sarcină CORECTE - aşa cum îţi EXPLICAM în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior.

Iar pe viitor, NU mai fă sex neprotejat!

Toate cele bune.

| grab a răspuns:

Vezi ca dimineata devreme trec tiganii pe sub balcoane si striga mmfiareee vechi luam, mmfiare vechi luaaam. Tigancile alea de 35-40 de ani cu puradei in brate nu sunt mame, sunt bunicute.
Intreaba una d-aia daca ai inceput cu dreptul si tu astfel incat la 18 ani sa ai prima nastere.

Cred ca ai toate sansele sa ne ceri si tu fiarele in cativa ani, asta daca nu iti faci din prezervativ cel mai bun prieten. Hai pe bune acuma, putem raspunde la intrebarea de ce tinerii nu folosesc prezervative? Eu tot nu inteleg!

Nu e ca si cum ai fi galeata si aprtenerul nu simte nimic cu prezervativ. Voi sunteti stramte si cu atat mai stramte cand stati crispate ca vai ce ma fac...

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dar de ce nu te-ai protejat?
Daca te dor sanii, cu siguranta e vorba de sindromul premenstrual.
Trebuie sa-ti apara ciclul.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca esti insarcinata. Atunci cand esti, ai acelasi simptome, ca si cum ar urma sa-ti vina menstruatia, numai ca sunt prezente mai devreme. Tu descrii acelasi lucru. Poti sa faci un test de sarcina in ziua in care ar trebui sa-ti vina. Chiar daca a doua liniuta va fi numai slab vizibila, tot va insemna ca esti insarcinata.

| MadaSweet18 a răspuns:

Nu poti fi insarcinata de ultima oara deoarece nu apareau simptomele astea asa devreme dar ai putea fii insarcinata de mai mult timp (este posibil sa fii gravida si sa ai menstruatie).Fa-ti un test de sarcina cat poti de repede.

| madalishor0021 explică (pentru MadaSweet18):

Pai am citit ca menstruatia iti vine si peste sarcina dar in cantitate f mica..la mine a fost normal

| MadaSweet18 a răspuns (pentru madalishor0021):

Da aste de obicei dar se intampla sa-ti vina si normal si sa fii gravida.

| Diiaanna a răspuns:

Ca sa te linistesti fa un test de sarcina, e cel mai simplu mod de a afla daca esti insarcinata sau nu si pentru a fi sigura ca rezultatul este corect fa-l din prima urina de dimineata si dupa cel putin 2 saptamani de la contactul neprotejat. Si ca un sfat, protejati-va, nu e foarte greu. Folositi prezervativul, pe langa sarcina va protejeaza si de boli sau daca nu mergi la un medic giencolog sa iti recomande niste pilule contraceptive.

| DextroCs a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Din cate am invatat la biologie poti ramane insarcinata dupa ce iti vine ciclul. Mai bine fa-ti un test!

| AlexaEly97 a răspuns:

Draga mea, daca la 14 ani ai avut MULTE contacte neprotejate, felicitari! Tu ai facut asta...tu ai de suferit! Inainte sa o faci trebuia sa te gandesti la asta sau cel putin sa te protejezi. Este posibil sa fii si insarcinata, dar nu confirm. Mai bine ai merge la mama ta si i-ai spune ce ai facut.

| madalishor0021 explică (pentru AlexaEly97):

Dar nu am 14 ani...am 18 ani

| Diiaanna a răspuns (pentru AlexaEly97):

Heii, se referea ca pe data de 14 i-a inceput perioada. happy