| SugarLips a întrebat:

sad acum sunt extrem de trista si sper sa ma ajutati prin a raspunde la intrebare.Cum am spus si in intrebarea mea precedenta, imi place de un baiat care se intampla sa fie fratele prietenei mele.Eu il vad aproape in fiecare zi( mergem toti trei impreuna la scoala) si pana aseara ne intelegeam foarte bine, raspundea la glumele mele, vorbeam, si ne distram.aseara insa, a fost o nunta la care toti 3 am fost.(toti eram imbracati foarte frumos mai ales elwinking. Dupa ce am asteptat sa ma invite, vazand ca nu are curaj am mers singura la dans in timp ce prietena mea i-a spus :,, tu chiar nu vezi ca antonia vrea sa danseze cu tine?!(eu sunt anntonia)la care a raspuns dupa cateva momente de gandire,, nu imi pasa" eu am fost foarte nervoasa pe ea si imi venea sa intru in pamant. Ce este cel mai rau e ca dupa nu a mai vorbit de loc cu mine.sadde ce credeti ca a actionat astfel?!sad iar cand eu am plecat la culcare o fata de varsta lui l-a inv la dans(disco) si a acceptat:;(( ce sa ma fac?! Credeti ca n-o sa mai vorbeasca cu mine?! nu ma place de loc?!

3 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Multi oameni si barbati si femei sunt atrasi de persoanele indiferente, nu imi explic de ce. Poate ca a aflat sau si-a dat seama ca il placi si u ii prezinti interes fiindca stie ca deja il placi si nu trebuie sa mai faca nimic pentru asta. Al doilea motiv ar fi chiar indiferenta adica chiar nu il interesezi pur si simplu. Sau al treilea motiv poate vreodata i-ai gresit cu ceva si acum vrea sa se razbune prefacandu-se ca nu ii pasa. Ai putea vorbi fata in fata cu el, dar cum stiu ca iti e teama si rusine de un refuz ai putea sa-ti rogi prietena sa il intrebe direct daca il interesezi sau nu. Iar apoi asuma-ti consecintele bune sau rele.

| TeREe a răspuns:

Pai daca nu poti sa ii spui in fata sentimentele care le simti pentru el trimitei un mesaj si spune-i ca in cateva ore asteapta un raspuns si daca nu il trimite in aces timp inseamna ca este intr-o confuzie daca iti da raspunsul peste cateva zile inseamna ca s-a gandit mai bine nu stiu eu asa fac daca sunt intr-o astfel de situatie sprec ca ti-am fost de ajutor

| ramonika125 a răspuns:

Poate vrea sa fiti doar prieteni, ar fi mai bine sa il intrebi sincer daca ar putea simti ceva pentru tine, dupa sa iei o hotarare