| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an i-am spus unui baiat ca-mi place de el (era un coleg de clasa)... Iar raspunsul lui o fost ceva de genu:"Nu cred ca esti genu meu... si multe alte povesti"
In fine De cand m-a vazut la un suc cu prietena mea ...nu stiu parca s-a indragostit de mine.adica: - ma suna in fiecare zi si nu mai pot scapa de el vorbim cate 2 ore e zii
- mi trimite tot felul de mesaje de dragoste unele mai copilaresti ca altele...

deci intrebarea mea este:: Ce parere aveti despre un asa baiat? Ce sa fac : inca il mai plac putin... dar eu am o relatie stabila de 6 luni cu un baiat mai mare decat mine cu doar 3 ani. tin foarte mult la actualul ...si incepe sa fie un pic, pic gelos

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îţi trimitea mesajele respective în continuare dacă tu nu îi dădeai de înţeles că e ok să-ţi trimită. Dacă ţineai mult la actualul nu îi permiteai îi spune-i gata, opreşte-te. Asta ar trebui să-ţi dea ceva de gândit. Poate pentru actualul tău simţi obişnuinţa. Ţi-ar plăcea o relaţie cu ăsta care-ţi dă mesaje şi tu ştii asta! Fi sinceră cu tine! Baftă!

6 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Subscriu ce'a zis Gânduri albe; mereu, voi fetele, iubiti un tip si tineti la actualul doar pentru ca e actualul.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Zic sa ramai la actualul iubit

nah poate atunci nu stia ce sa zic cand iai spus dar acu ce mai are rost dupa ce ai o relatie stabila?

si vorbeste cu prt tau despre asta si zii sa nu fie gelos ca nare dc

e doar un coleg de clasa care nu te lasa in pacewinking

| bOse a răspuns:

Ramai cu actualul, nu ai nevoie de un mucos ca el.

| aangelia a răspuns:

I s-a urcat la cap ce i-ai spus
nici tu nu trebuia sa ii spui ca iti place de el aatata timp cat erai cu baiatul ala de 6 luni.

| Skittles_6671 a răspuns:

1. probabil vrea doar sa-si bata joc de tine
2. daca ai o relatie pentru ce te mai complici cu altul?! nu alega dupa 2 iepuri deodata! ca-i pierzi pe aman2winking! Stai frumos in banca tahappy sau tii mortis sa te paraseasca actualul si in cele din urma si celalat?!batting eyelashes

| EraGGon a răspuns:

laughing pai tie iti place de alt baiat dar de fapt tu ai prieten? nu stiu ce sa zic eu cred ca ar trebui sa alegi pe unul dintre iei ca altfel poate nu o sa te mai vrea niciunu