| JovialDaniel a întrebat:

Ma numesc Daniel am 19 ani si Am o mica poveste de spus(nu ma prea pricep la spus povesti dar incerc)... si la sfarsit am sa pun intrebarea... Anul trecut prin iulie... odata cu valul de fete care vin din italia spania etc in vacanta... an intalnit o fata draguta cu care se parea ca ma potrivesc de minune... ne iubeam... ne vedeam zi de zii totul era minunat... pana a venit si prietena si din italia intr-o zi... si am luat-o si pe ea la o plimbare cu masina... in fine dupa 2-3 zile prietena ei a inceput sa se cam dea la mine... apoi au aparut niste discutii de la niste prieteni de-ai mei cum ca fata cu care sunt are pe altcineva in italia... iar eu cum sunt leu... va dati seama ce a iesit. apoi m-am combinat cu prietena ei... toate bune si la rand... credeam ca m-am indragostit si de asta... practic... aveam doar impresia ca sunt indragostit... de fiecare fata cu care eram... pentru ca leii sunt pasionali si se dedica intru totul partenerei lui... cel putin asa sunt eu... apoi a aparut Ana Maria... cu un corp de invidiat par lung superb ochi verzi stilata, desteapta, studenta in cluj... practic toate calitatile care le caut eu la o fata le avea ea... a fost dragoste la prima vedere ce sa mai... in fine... am incercat sa aflu cate ceva despre ea ca se pare ca nu prea a stat in orasul meu cu toate ca parintii ei stateau acolo... am aflat ca avea o relatie de 5 ani... si ca e fata serioasa etc... in fine... apoi am incercat sa fac rost de numarul ei... dar in schimb am reusit intr-un final sa aflu id-ul ei de messenger... ca numarul de tel se pare ca nu il avea nimeni decat prietenul ei... straight face am intrat pe ea si dupa cateva zile a raspuns... am inceput eu cu tot felul de texte si intrebari si vrajeli... si intr-un final ne-am imprietenit... si vorbeam tot mai mult pe messenger... dar nu a vrut nici cum sa imi dea numarul ei... dupa multe incercari de a o convinge sa ne intalnim... intr-un final am aflat ca s-a dus inapoi in cluj... m-am suparat pe ea si am rupt orice legatura... si intre timp am ajuns si eu in Anglia... la munca... si intr-o seara intru pe adresa mea... tocmai imi luasem un laptop... si intra pe mine Anamaria... vorbim una alta... si ca prin surprindere... imi da numarul ei de tel... imi mai spune si ca nu mai e cu ala... cu care a fost 5 ani... si ca e cu altu... dar care e din sighet... na si vorbim vreo 2 saptamani si la telefon si pe messenger... si imi zice intr-o zii ca i-a placut de mine din prima zi in care m-a vazut si ca a simtit ceva... ce nu mai simtise pana atunci pentru un baiat si mai ales la prima vedere... de am ramas... uimit... sincer nu ma astepta... apoi incepe cu mesaje de dragoste tot felul si pe mess... si ca ar vrea sa fie cu mine... dar e o situatie complicata... ca Ii place de mine mult dar nu vrea sa ajunga sa ramana nici fara el... singura... ca nu stie sigur ca eu merg acasa. etc. i-am spus ca daca il lasa pe ala si vrea cu adevarat sa fie cu mine pot sa merg acasa si sa gasesc ceva de lucru acolo si o sa ne descurcam... iar apoi intr-o zii o sun de mai multe ori si nu raspunde... a doua zii la fel... apoi imi da un sms... nu pot sa vb acum ca doarme prietenul. deci... va dati si voi seama... cum m-am simtit... apoi dupa cateva zile raspunde intr-un final... dar numai pe mess...si spune... trebuie sa punem capat la tot ce facem noi acum... m-am despartit si de prieten pentru ca as vrea pe cineva care sa fie constant langa mine... nu la distanta... si acum vorbeste foarte rece cu mine... nu stiu ce sa fac... sfatuiti-ma va rog chiar imi place fata asta... Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| loola a răspuns:

Mai Daniele fata asta te cam joaca pe degete, bine spus nu sti ce sa faci...cam lunga povestea da...sa spunem ca. o placi... dar daca si ea te placea...de ce nu a vrut sati de nr ei dn prima?[scuza cu am prieten?] nu prea cred...sti uh in ziua de azii fetele sunt numai p interes,,, ...Probabil te-ai intrebat... daca toot e fata serioasa... asa cum multi dn povestea ta presupun ca tziau spoos... dc e genu-l de fata care se baga in relatzi? nu e genul tau...sincer cauta altceva...si nu cere ajutorul pe net pentru ca multi iti vor spune mai incearca toot ce trebuie sa faci e sa fii tuh,,, si atat;) pwwwwwp

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa-ti vezi de treaba ta, nu vezi clar ca se joaca cu sentimentele tale, nu este o fata stabila, din punct de vedere relational, vezi si singur ca ai place noul, ca vrea ce este mai bun si apoi ai lasa asa usor, vrei sa stai cu ea o perioada si apoi sa regreti zilele care le mai ai? Parerea mea este sa rupi orice legatura cu ea, sincer nu este de tine, ai rabdare vei intalni si tu fata care sa te merite si care sa te faca cel mai fericit, aceasta relatie cu ea te-ar putea aduce in pragul disperarii, mai ales ca esti in zodia leu, si voi tineti la relatia care o claditi alaturi de partener/a.Bafta multa si nu dispera, vei gasi persoana potrivita care sa stie ce vrea de la viata.

| Linda a răspuns:

Deci poti cere id ul lui Flory laughing

| JustMeFlory a răspuns:

SFatul meu ar fi urmatorul(nu te mai atasa de nimeni asa de repede, desi eu sunt leoaica si sunt al fellaughing. si sa incetezi cu tipa aia Anamaria... s-a certat cu gagicul ei si fiind suparata a cautat alinare in alta parte desi ea stia f bine ca se va impaca cu el(mai ales dupa o relatie de 5 ani...). pentru ea a fost o chestie de moment...Gaseste'ti o tipa care sa te merite cu adevarat si incearca sa nu mai pui suflet...winkingmacar la inceput!happy
P. S cauta'ti o leoaica ca sa va protivitismugsmug

| greg a răspuns:

Cauta-ti alta! e sfatul
Si argumentele sunt bine gasite de Lola dar m-am convins si din povestirea ta ca e cam "irationala" in sentimente.

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa gasesti pe altcineva indiferent cat ai iubio si eu am facut la fel si chiar daca mai tin la fostumai devreme sau mai tarziu totul se uita...
decat sa faca cu tine ce vrea ea mai bine o lasi balta prerea meahappy

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Pai ar trebui sa fii mai indiferent chiar daca te doare, sa o lasi pe ea sa reaxioneze in cazul in care simte sau a simtit ceva pentru tine. Daca nu o sa iti mai dea nici un semn incearca sa gasesti alta care sa fie pe placul tau ca sigur ai sa gasesti important este sa stii ce vrei. Dragoste cu sila nu se poaate Ana e clar ca doar si-a batut joc. poate nu avea ce face.chiar nu merita nici un sacrificiu din partea ta! bafta:*

| cici_6785 a răspuns:

Las-o ca nu stie ce vrea, e lumea plina de fete frumoase si pe undeva e si cea potrivita pentru. tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai vezi ca vine un val de fete acum.nu val tsunami, ce mai.au auzit de tine si au plecat toate din europa asta mare sa te caute.esti un idol. da nu stiu unde sa te caute, in Anglia sau In romanica? si-au lasat si prietenii nici nu se mai gandesc la ei pe tine te vrea tot valul de fete. ia trezestete ca ai fantezii frumoase.

| JovialDaniel explică:

"Nobody" In primul rand era doar un fel de a spune... "un val de fete" adica toate pitzipoancele vin din italia fara bani poate cu 10 euro in buzunar... si normal ca multe din ele cauta un baiat care sa le sponsorizeze nu? ca doar nu-s proaste fetitzele... ia du-te tu in borsa jud maramures cu o dacie 1300 si 200 de euro in buzunar si iti garantez ca o sa fii surprins cate fete o sa combini intr-o saptamana... dar in 2 luni de vacanta... nu sunt idol nu sunt nimic nici nu ma consider... sunt doar un baiat simplu... doar ca am avut noroc la fete chiar si fara bani... si in al doilea rand... nimic din ce am zis eu nu ti s-a adresat tie... daca nu iti convine ceva... pur si simplu nu da raspunsuri aiurea.

| gabi26c a răspuns:

Chiar nu-ti dai seama?
Las-o, dar poate ca daca ar fi cu tine, ai sa ai puterea s-o schimbi putin, i-ai oferi siguranta ca vei sta langa ea.

| zozole a răspuns:

Sincer mai Daniel eu cred ca ar trebui sa o lasi balta pentru ca are cam multe pretenti... cauta pe altcneva si o sa-ti fie bine... succes