| RedLove a întrebat:

Adevarata iubire vine incet incet, sau te izbeste dintr-o data?!

Răspuns Câştigător
| psycho771 a răspuns:

Nici nu ai habar cand te loveste. Observi ca-ti place o persoana, ca vrei sa fii cu ea, c-o vrei aproape, dar crezi ca se poate si fara ea, apoi vrei s-o vezi tot mai des, s-o ai aproape, pana cand realizezi ca pentru tine chiar conteaza mult ce crede si simte. Iti dai seama cat de usor i-ar fi sa te raneasca, te chinuie gandul ca ar putea pleca din viata ta. Atunci realizezi ca iubesti. Si te intrebi cand a inceput sa-ti pese atat de tare, cand te-ai lasat dusa de val intr-asa hal, dar nu realizezi. Stii doar ca nu mai ai ce face... Si aia e iubirea...

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte cum vede iubirea. Sunt persoane care nu pot vede un viitor iubit sau iubita daca nu exista atractie fizica.De regula aceste persoane cred in dragoste la prima vedere si se vor casatori din dragoste. Cealalta categorie, sunt persoanele care vad iubirea trecand prin stomac si anume sa aiba job-uri bune, sa aiba o casa, sau chiar mai multe, conturi in banca etc.Aspectul fizic pentru acest tip de persoane cade pe locul 2 si de regula in acest caz iubirea se instaleaza mai greu, inaintand odata cu procesul de cunoastere.Concluzionand, in cazul primei categorii iubirea te izbeste de la prima intalnire, iar la ceilalti ea vine treptat-treptat.

| Saammyyy a răspuns:

Nu este o stiinta exacta ca sa putem sti exact
la fiecare e diferit.insa odata si odata va veni happy

| BlackShadowz a răspuns:

Adevarata iubire vine mai incer, iar cea care te izbeste dintr-o data dispare la fel de repede cum a aparut