| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 12 ani si am sanii foarte mici am menstruatie din luna martie si ii am cred cat o nuca pe bunee alte fete la varsta mea ii au mai mari cat o lamaie sau portocala mentionez ca sunt si mai scunda putin am cam 1, 50 ce pot face adica nu stiu imi ieste rusine cu minee si imi este frica ca nu ma voi dezvolta si ca sanii mei vor ramane asa cele lalte fete au sanii mai mari si nu au menstruatie :O iar eu am si sanii de ras ce pot face orce metoda o voi lua in considerare in afara de silicoane pentru ca nici piele pentru asa ceva nu am

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Să ai RĂBDARE, când organismul tău va fi "destul" de "pregătit", îţi vor creşte şi sânii - ai să ajungi pe la 17-18 ani să-ţi pui întrebarea : Ce să fac, că am sânii prea mari, oare vor mai creşte mult!

Chiar ieri sau alaltăieri, am văzut aici pe TPU o astfel de postare!

Tu încă eşti "micuţă" - şi ca vârstă, şi ca înălţime - deci ai timp să te dezvolţi ( asta se întâmplă, de obicei, între 14-18 ani )!

Apoi, această "caracteristică" a sânilor mici, poate fi o "trăsătură" de familie - poate mama sau bunica ta au avut sânii mai mici - nu toate fetele/femeile sunt la fel...

Oricum, să ai răbdare!

| Denis777 a răspuns:

Imi face pofta de mancare laughing

| GoBackInFuture a răspuns:

In primul rand, invata sa vorbesti corect din punct de vedere sintactic si gramatical (ai scris o fraza de 20 de randuri si nu intelege nimeni nimic)
In al doilea rand, la varsta ta nu ar trebui sa te ingrijoreze marimea sanilor (ai doar 12 ani, in pana mea, bucura-te de copilarie cat o mai ai, ca dupa sa vezi cat timp ai sa te gandesti la chestii d-astea)
In ultimul rand, fiecare fata/femeie se dezvolta in felul ei, eu am in clasa fete care nu au nici un semn de crestere a sanilor (si sunt clasa a 8-a, ma rog, trec a 9-a). Tu nu ar trebui sa iei detaliile astea in seama, cine te va iubi, o va face pentru ceea ce esti nu pentru "bidoanele" sau marimea c*rului. Numai bine!

| catosp a răspuns:

Stai linistita probabil ai mancat foarte multe nuci si din cauza asta...treci si tu la portocale. si apoi la pepeni..si apoi la dovleci..mai departe te descurci tu.

| ZambestePitikaTeIubeste a răspuns:

Ok lasand gramatica la o parte cred ca or ce faata ar vrea sa aiba ce are alta si eu as vrea dar uite ca n-am si imi este rusine de felul in care arat

| ZambestePitikaTeIubeste a răspuns:

Mai aveam un pic si faceam salata de fructelaughingrolling on the floor