| xyz_9241 a întrebat:

am si eu cateva intrebari si nevoie de sfaturi. am 13 ani si jumatate, sunt destul de inalta (1, 64) fata de alte fete de varsta mea... dar am o problema, sunt obsedata de marimea sanilor, in sensul ca sunt prea mici si am ajuns sa cred ca sunt nedezvoltata din punctul asta de vedere. mi-e rusine pentru ca toate fetele de varsta mea au ce le trebuie mai putin eu. cand am vorbit cu mama mi-a zis ca o sa-mi creasca dar ar fi trebuit sa se intample asta deja(prin comparatie cu prietenele mele) adevarul este ca nici mama mea nu are sanii prea mari, ii are intre si intre si mereu imi zice ca intr-un fel e mai bine asa pentru ca la batranete se lasa si cei mici raman normali. vreau sa-mi spuneti daca e normal sa fiu asa la varsta asta si pana la ce varsta mi se vor mai dezvolta(daca mi se vor mai dezvolta, imi este foarte frica sa nu ramana asa!) si ce tratamente naturiste pot sa fac.adica masaj la sani sau ceva sa-mi recomandati tot de genul asta. multumesc, dar fundita.

11 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Nu poti sa faci nimic.
fiecare se dezvolta in alt ritm, deci tin sa fiu total de acord cu mama ta.are dreptate.la un moment dat iti vor creste si tie sanii.deocamdata tot ce poti sa faci este sa mai astepti cativa ani, sa vezi cam cat iti cresc, si pe urma sa zici daca esti multumita sau ba de ei.
eu la 13 ani aveam cu totul alte preocupari.nu te mai gandi atat de mult la aspectul fizic. tu esti tu, ceilalti sunt ceilalti.nu ai nici o legatura cu ceilalti.fiecare este diferit si special intr-un fel sau altul.
sper ca ai inteles mesajul pe care vroiam sa ti-l transmit.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Eu am o prietena are 1. 68 in inaltime si tot 13 ani.Sanii iti vor creste nu este o regula ca la 13 sa ai sanii dezvoltati.

Deci relax take it easy.happy

| AnaBejenaru a răspuns:

Uite. ai 13 ani si esti inalta...inca nu ai crescut.si eu sunt tot la fel, si anul trecut eram mai putin dezvoltata decat sunt acum(am 14 ani), mai asteapta, si o sa iti creasca:d:d...

| vanny2000 a răspuns:

Fiecare se dezvolta in alt ritm dar daca chiar nu iti cresc deloc inseamna ca nu mananci bine!

| Raya_9247 a răspuns:

Wow la 13 ani iti faci griji pentru ca nu ai sanii mari?! omg straight face

| miruna013 a răspuns:

Stai linistitalaughingsi eu am 13 ani si vreo 3 luni si nu am sani foarte mari, am colege care de abia la 14 ani a inceput sa le creasca sanii, asa ca nu iti face griji! eu fac mult sport, n-am stiut ca de la sport ti se maresc saniilaughingiti propun baschetul si inotul!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un raspuns te frec eu daca vrei sa vezi asta e un efect natural, pentru mine,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta aici: eu am ramas surprinsa!
Si eu aveam problema asta da' am cautat pe net articole si am gasit niste exercitii pentru cresterea sanilor.ca dupa cum stii sunt muschi acolo.Si am facut zilnic cate 50 de abdomene cateva exercitii cu mainile si inca cateva chestii si rezultatul a fost unul foarte bun! Am niste sani fermi si mari acum! Pe bune ajuta!
Succes in continuare!

| ioanamarian a răspuns:

Mama ta are foarte mare dreptate. Este prea devreme sa te gandesti la astfel de operatii. Ai rabdare, toate la timpul lor.

| ada_8152 a răspuns:

Am tratament bun pentru cresterea sanilor. Daca te intereseaza pentru mai multe detalii iti las adresa de mail ada_pet82@yahoo.com

| xyz_9241 explică:

Am uitat ceva...sau ce sport pot practica? am auzit ca la unele fete li se dezvolta sani pentru ca fac mult sport.