| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 13 ani si sunt in clasa a 7-a. Eu sint indragostita de un baiat din clasa a 9-a. Cand traiam in Moldova la Chisinau eram vecini si mai vorbeam dar de cand ne-am mutat in Hancesti nu mai vorbim (de parca nici nu ne cunoastem) cu toate ca inca ma mai duc in aceeasi scoala cu el, nu ne vorbim deloc, nici macar nu ne salutam. Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate afirma fara teama de a gresi ca in cazul descris de tine, el nu simte/nu are sentimente de natura afectiva fata de tine. Posibil ca si diferenta de varsta ar putea fi unul dintre motive. De asemenea, trebuie sa stii ca este absolut obligatoriu sa existe fenomenul, sentimentul de atractie RECIPROCA irezistibila, pentru a se realiza o formula de cuplu stabila si de durata. Incearca sa-ti gasesti un alt baiat care sa fie atras de tine in asa mod incat sa te caute el mereu, efectiv sa te sufoce cu prezenta. Bafta!

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul nu te place lasa-l in pace

| WaterDrop a răspuns:

Nu te place din pacate sad. Incearca sa uiti de el si sa-ti gasesti pe altcineva.