| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat de la mine din clasa prin a5a, eram mai mici si prosti. Nu stiam ce-i aia relatie. Vorbeam doar pe mess, la scoala nici nu ne salutam, nici macar nu ne-am pupat. Intr-un sfarsit s-a terminat, a fost cu o alta colega cateva luni insa s-au despartit, iar acum, dupa 2 ani, inca tin la el. Din cate am observat si el ma place insa e prea timid sa imi spuna in fata. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ti-am mai raspuns la o intrebare, am crezut ca ai probleme serioase, dar tu ai numai curiozitati legate de relatii eventual de sex, etc. Acum, ca esti ceva mai mare, iti inteleg framantarile, dar cum poti sa spui ca ai avut o relatie acum 2 ani pe mess? Adica chiar din clasa a 5-a? Parintii tai stiau? Nu vreau sa te jignesc, dar baiatul meu in clasa a 5-a inca mai murdarea putin chiloteii, daca intelegi ce vreau sa-zi zic. Eu cred ca acum ca ati mai crescut, v-a mai venit mintea la cap. Tocmai de aceea se rusineaza si nu are curajul sa. ti spuna in fata. Tu esti mai curajoasa, fa-o tu! Pentru ca sunt putin suparata pe tine, nu ma pot abtine sa nu-ti spun. Fiecare varsta are partile ei frumoase si urate.Prin fiecare etapa, trebuie sa trecem mai usor, ca altfel nu mai ramane misterul. Faceti cat mai lungi aceste perioade pentru ca altfel, va treziti la 18-20 de ani satui de viata, obositi de reletii, pe mess, pe skype, pe face.etc. Acum.la varsta ta, e timpul invatatului si al iubirii, nu numai al iubirii.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Niciodata relatiile intre colegi nu se sfarsesc prea bine...gandestete daca o sa fiti impreuna totul o sa fie ok...si cand va despartiti nici sa nu mai vorbiti si nici sa nu va mai bagati in seama.Si mai inca un an pe care o sa-l petreci in aceeasi clasa cu el.Cred ca ar trebui sa-l uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind cineva nu intinde mina de frica sa nu jigneasca, intinzi tu mina stergindu-i ezitarea din suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa spui ca acum santeti mari si destepti? mai bine mai asteptati tu vreo 6-7 ani, iar el vreo 10 ani.si atunci nu ne mai intrebi, fiindca vei fi intr-adevar si mare, poate exajerat de mare, si desteapta, fiindca vei gandi limpede si matur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai sa o luam inccet, tu ce vrei acum?
O relatie cu unu care vrea doar pe mess?
Cand de timid o fi el nu cred ca e asa de greu sa zici " buna " si " cf " si printre cuvinte un kissy kissywinking. Chiar nu inteleg dc vrei o asfel de relatiewinking, tu zici ca atuncia erati mai porsti laughing. of, a naibi varsta oh go on una-doua dam vina pe ea. Daca vrei sa fiti impreuna vb cu el dar nu pe mess, si mai trage chiulul de pe mess ca sa trebuiasca sa vorbiti in realitatewinking.