| Danielita a întrebat:

Am 14 ani si sunt cu un baiat de 5 luni. Il iubesc foarte mult. Dar mama mea nu intelege asta si face tot posibilul ca sa ne desparta :cand vb cu el la telefon imi ia cartela etc. Eu nu as vrea sa renunt la el dar nici nu imi place sa ma cert cu mama. El mereu e langa mine si ma intelege si intelege chiar cand face mama aceste lucruri ma intelege si nu se supara cu mine... ce ar trebui sa fac? funda pentru cel mai bun raspuns
P. S il cunoaste, nu are nimic impotriva lui ca persoana dar spune ca sunt prea mica pentru a avea un prieten.Astazi vorbeam cu el la telefon si mi-a loat cartela
eu vreau sa fac ceva pentru a repara aceasta situatie. Daca ar fi sa fac cum vrea ea ar trebui sa ma despart de el doar ca il iubesc prea mult ca sa fac asta deci trebuie sa gasesc o cale de mijloc astfel incat sa fiu cu el dar si sa nu mai mai cert cu mama pe aceasta tema

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Mama ta iti vrea doar binele si eu te asigur ca la varsta de 14 ani numai despre iubire nu este vorba! Dar ai putea sa ii explici mamei tale ca vrei sa socializezi cu el si sa nu-i dai niciodata motive sa se ingrijoreze; stie ea ca baietii din ziua de azi profita de fe3tele naive, le ametesc, le fac sa le pice la picioare si apoi termina cu ele; nu vezi cate cazuri de-astea sunt pe TPU? BAfta!

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca mama ta crede ca acel b vrea doar sa se culce cu tine. spune-i ca nu o sa iti incepi viata sexuala de acum doar vrei sa iti petreci timpu cu elhappy

| Lummy a răspuns:

Incearca sa vb aman2 cu mama ta ca sa o faceti sa inteleaga ca voi 2 va iubiti, si spune-i ca nu esti dispusa sa renunti la el.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

La varsta ta nu sti ce e iubirea si dragostea mai bine zi ca iti place cum arata etc si mama ta e impotriva pentru ca vrea sa inveti si asa scrii destul de prost mai treci pe la scoala!

| babyblue a răspuns:

Totusi, mi se pare ca esti cam mititica pentru asemenea lucruri. Acum pe bune, mi se pare ca iti traiesti viata ca pe o telenovela de aia cu Jose Fernando si Teresa. Ai 14 ani, take it easy girl. O sa ai timp de toate.
E frumos ca te intelege si e langa tine(cum spui tu), dar exista iubire la varsta ta?

Oricum, ceea ce vei gasi aici sunt doar pareri impartite si cred ca cel mai bine e sa ii explici mamei tale situatia. Nu stiu daca te va intelege, dar merita.

Succes fetita.

| AbysWallker a răspuns:

La 14 ani nu are cum sa existe iubire intre voi... e doar o toana dea voastra deci mai asteapta cativa ani

| baby_6195 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa ii spui ca nu o sa faci nimic cu el, doar va sarutati si atat, si sa eviti sa mai vb cu el la telefon cand esti in casa si etc ca sa nu ii dai mamei tale motive de cearta si nervi.