| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani ( sunt la prima dragoste ) si a inceput sa-mi placa o colega de clasa.
Am incercat sa-i spun ca o plac, i-am trimis poezi de dragoste compuse de mine, am stat mai mult de vorba, m-am gandit la ea zi si noapte, am incercat sa fiu mai apropiat si din pacate ea m-a refuzat. Problema este ca acum suntem in vacanta pana o sa sustinem examenele de capacitate si nu o sa ma mai intalnesc cu ea si sufar din cauza asta, nici eu nu stiam ca sunt asa sensibil deoarece am inceput sa si plang ( nu radeti de mine). Nu o sa mai vorbesc cu ea nici pe fb, mess, telefon, adica nu vreau sa o mai bag in seama si as vrea sa o uit dar nu pot.
Cum pot face sa o uit in afara sa-mi caut alta prietena? Cel mai bun raspuns care o sa ma ajute o sa primeasca funda.
Multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu te ajuta deloc butonul pe care il ai intre urechi, atunci trebuie sa lasi ca timpul sa-ti rezolve problema.

| NnDWtf a răspuns:

Aolo, sa nu mai faci prostia cu poeziile de dragoste ca o sa te ia in ras oricine. Suntem in alte timpuri, nu mai e cum te-a invatat mama.
Nu esti fata, nu trebuie sa o uiti ca sa-ti gasesti alta prietena. Alta prietena te va ajuta sa o uiti.

| mida a răspuns:

Nu exista nu pot doar nu vreau, daca tu continui sa te gandesti la ea nu ai cum sa o uiti. Incearca sa fii tare si sa spui ca nu o mai placi si ca vrei sa o uiti. Nu gandi cu inima ci cu mintea, iar cand iti amintesti de ea inceraca sa faci altceva ce iti place ca sa-ti distraga atentia si sa te gandesti la altceva.