| Locka a întrebat:

am 15 ani prietenul de aceeasi varsta ar vrea sa facem dragoste a spus ca ma asteapta dar nu stiu ce sa fac adica tinem mult unul altul dar s-ar atasa foarte mult de mine asa mi-a spus ce ma sfatuiti?

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Inceperea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate creste considerabil riscul de a face cancer de col uterin.
Decizia e in mainile tale.

| neutrino a răspuns:

Daca telul tau este de a deveni femeie la 15 ani, nimeni nu te poate opri. Uita-te in jurul tau si vei vedea ca in asemenea cazuri relatia nu dureaza. Legea naturii arata clar ca, de obicei, baiatul propune iar fata accepta sau nu. Dupa aceea baiatul se plictiseste si relatia se rupe. Esti pregatita sa nu plangi ca nu ai avut noroc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il cunosti bine si stii la ce il duce mintea ii poti face pe plac, insa nu inainte sa fii tu pregatita si sa vrei pentru ca este un pas important, nu e ceva ce trebuie trecut cu vederea.Cat despre faza cu atasatul nu stiu, eu una nu as face dragoste cu prietenul meu daca nu am fi de cel putin un an impreuna.Acum e doar alegerea ta, dar daca el chiar tine la tine va astepta cat e nevoie. Sper ca te-am ajutat.Pwp:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Sexul,în cele mai multe cazuri,întăreşte relaţia, dar, sfatul meu este să nu te grăbeşti. Ştiu că dorinţa este foarte mare pentru că, după cum ai spus şi tu, ţineţi unul la celălalt, dar ideal ar fi să vă mai abţineţi cel puţin 1 sau 2.
E greu, dar dacă vă iubiţi, nu e imposibil şi ştiu ce spun.
Trebuie să fii pregătită pentru a începe viaţa sexuală şi foarte responsabilă.
Atât tu, cât şi el!

Succes

| Theaxniz a răspuns:

Prea repede o sa regreti iti spun

| Daktary a răspuns:

Daca zice ca te asteapta zi sa astepte pana faci 18 ani si treaba cu atasatu pana faceti ca dupa poate sa se ataseze foarte mult si de alta.

| Ghiti2011 a răspuns:

Eu spun ca daca tu il iubesti mult si crezi ca el e persoana potrivita cu care sa "faci dragoste" ar trebui sa incerci dar sa fie protejat.Chestia cu atasatul va fi reciproca si chiar mai acentuata in cazul tau asta iti spun sigur. DACA il iubesti de ce nu daca si el te iubeste nu vei regreta niciodata!

| YourCupidon a răspuns:

Daca u esti pregatita, e viata ta, corpul tau, decizia ta, sa te simti bine.

| Paul13 a răspuns:

Ioi maica

| mishunika a răspuns:

Salut.
Devreme, e prea devreme. Dacă prietenul ține la tine, lămurește-i că ești mică, și nu ești pregătită pentru sex, dacă te părăsește după ce îi lămurești asta, înseamnă că, doar pentru asta și te-a "iubit". Fundița? happy