| bobocel_8672 a întrebat:

Salut dragilor! sunt disperata si am mare nevoie de ajutorul vostru...prietenul meu, cu care sunt de 3 ani vrea sa se desparta de mine pe motiv ca la varsta asta(18) are nevoie de fete si nu de nevasta. stiu asta de la un prieten de al lui care i-a spus unei colege.intr-adevar s-a racit de mine, dar nu credeam ca isi bate joc de mine in halul asta. ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce esti disperata?
Dragoste cu sila nu se poate si daca vrea sa se desparta,lasa-l sa se desparta!
Nu insista intr-o relatie in care unul a obosit,lasa-l liber si cauta-ti drumul singura. Poate ca iubitul tau nu a mintit,poate se simte constrans,poate isi vrea libertatea mai mult decat pe tine.
Cere-i o pauza,cu asta trebuie sa incepi,o pauza in care sa nu-l cauti deloc,sa nu-i vorbesti,sa nu-l suni,ca sa vada cum este fara tine.E un mod sa-i mai dai o sansa sa-i vina mintea la cap.
Daca se va simti bine in pauza respectiva,e clar, l-ai pierdut.Dar, poate ca va realiza ca acesti 3 ani nu i-ati pierdut chiar degeaba...
Mult noroc!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce motiv imatur straight face.
Cere'i o pauza.
Ignoral, nu il baga tu in seama pana nu te baga el in seama.
Daca el chiar nu mai vrea cu tine, si va despartiti, zambeste! Bine ca nu ai mai stat cu cineva care nu te iubeste, intr'o minciuna.

| mariana25 a răspuns:

Cel mai jignitor lucru pentru baieti este ca sa-l umilesti in fata colegilor lui. fetelor nu trebuie sa ne umilim in fata baietilor, ei trebuie sa ne respecte! daca el spune ca nu ii mai trebuiesti atunci lasa-l a dacului. tine minte ca daca isi va gasi alta prietena asta nu va fi nimic important pentru el caci el te va tine in minte inca o perioada mare.asa ca tine nu va mai gasi!