| Portocalovinsky a întrebat:

Buna TPU.
Am 15 ani, si de curand mi-am inceput viata sexuala.
Au trecut 10 de la contactul sexual, si am dureri de burta, ma simt obosita, si ametita.
Sunt sanse sa raman insarcinata? I don't want to see

Răspuns Câştigător
| nyckolae a răspuns:

Desigur sint sanse,daca partenerul tau nu s-a protejat, dar la fel este si probabilitatea unor reactii din partea organismului tau, care poate nu e pregatit pentru asta.In orice caz,dupa inceperea vietii sexuale e recomandat sa consulti un ginecolog ca sa verifice daca tot e ok.(desigur tu nu o vei faca, deoarece esti mica si ti-e rusine, dar trebuie sa te hotarasti sa mergi cit mai curind) succes happy

10 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Iti place viata de mica, acum suporta.
Ce? Nu-ti poti asuma responsabilitatea pentru faptele tale?

| allyssa a răspuns:

Sunt sanse sa ramai insarcinata daca ai facut-o fara sa te protejezi.deci daca nu v-ati protejat s-ar putea, fa-ti un test de sarcina sa fii sigura.

| geologul a răspuns:

Du-te sa ti ei un test de sarcina de la farmacie si o sa vezi daca ai ramas

| 95Cosmin a răspuns:

Daca mai si vomiti e clar

| Portocalovinsky explică:

( Mentionez ca ne.am protejat. )
:-)

| LaLaura a răspuns:

De ce vă începeți viața sexuală dacă nu știți cu ce "se mănâncă"?
cam după 1lună 2luni știi dacă ești însărcinată ( nu îți vine menstruația, ai balonări, dureri de sâni, grețuri)
cred că te doare, deoarece a fost primul act sexual al tău, nu ai fost relaxată, poate ai și lipsă de calciu și vitamine.
Data viitoare când vrei să te joci de-a mama și de-a tata, folosește un lubrefiant, și spune-i celui care se joacă de-a tata, să te excite, ca după aceea, după 10 zile să te plângi că ești însărcinată. Și nu uita să folosești prezervativul! ( nu o sa ai un bebe dacă îl folosești)

| AdytzTheWolf a răspuns:

La 15 ani incepi cu din astea, ce vedeti interesant la asa ceva ma, si eu am 15 ani si ca orce baiat ma uit dupa orce fata frumoasa dar sunt constient ca sunt la o varsta la care nu este normal sa incep asa ceva, sa iti spun sincer da ai facut foarte bine ca ne-ai intrebat dar gandeste-te ca ti-ai facut o reputatie proasta fata de noi, cel putin pentru mine te consider o fata disperata(ca sa nu te jignesc mai tare)

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Vine copiluu.

| twingle a răspuns:

Buna bonniiie. Eu as zice sa stai linistita. eu am aceeasi varsta in schimb inca nu mi-am inceput viata sexuala. si crede-ma am mai multe simptome de gravida decat tine laughing. ( greturi dureri de cap si de burta, ameteli, pofte, uneori sunt obosita de parca nu as fi dormit o saptamana) totul se datoreaza alimentatiei proaste. in cazul meu sunt intr-un fel de "dieta rapida" totusi ca sa fii sigura iti sugerez un test. daca iese negativ, iti poti face niste analize de sange pentru a nu avea probleme happy (sper sa te incurajez si sa fii bine:* )si ai grija ce faci de acum inainte.

| Dulcik18 a răspuns:

Buna draga mea! Oh, cred ca esti insarcinata, daca ai facut-o fara prezervativ si a ejaculat in tine.straight face si nu ai avut menstruatie in acea perioada 100%100 esti insarcinata. I-a pilula de a doua zi si fa-ti un test de sarcina sau mergi la ginecolog. Sper sa nu fi insarcinata, dar daca esti, asta e mai sunt si mame la 15 anistraight face! Take Care