| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 15 ani si mi-am inceput viata sexuala. Nu mi-a curs sange deloc, dar m-a penetrat de m-ai multe ori. Dupa o jumatate de ora de la contactul sexual mi-au aparut niste dureri de burta si nu stiu din ce cauza:-s, oare e normal? sau e ceva in neregula cu mine?
si m-ai am o intrebare... daca la primul contact sexual nu folosesti prezervativ care sunt sansele sa ramai insarcinata(cat la suta?)
multumes:* o zi buna.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este normal in general sa ai dureri. Dar tu esti foarte mica si organismul tau nu poate face fata traumei din timpul actului sexual. Aceasta penetrare a fost receptionata ca o agresiune majora si organele tale genitale au avut grav de suferit. E normal sa simti dureri daca faci lucruri nenaturale. Organele tale genitale mai au mult pana sa fie apte de sex.
Riscul de sarcina in situatia ta este intre 10 si 100%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai. Riscul este mai mare la primul contact sexual, fiindca se poate produce o ovulatie spontana, mai ales daca contactul sexual are loc in primele 9-10 zile ale ciclului menstrual.

| emilia21 a răspuns:

De ce ai inceput viata sexuala, la varsta asta, esti prea mica si se pot intampla multe, sa te fereasca Dumnezeu sa nu patesti nimic, dar macar de azi inainte protejati-va mai ales ca tu esti minora. Te gandesti ce o sa zica mama ta, cand o sa afle lucrul asta, ca ti-ai inceput viata sexuala!
Acum primul lucru care va trebui sa il faci, e sa-ti cumperi un test de sarcina si sa-l faci dupa 21 zile, iar ultimul lucru este sa te duci la spital pentru un control ginecologic, ai grija pe viitor!

| Mihaic93 a răspuns:

O nu! vine barza, vezi sa prinzi copilul!
Glumeam, logic ca exista sanse sa fi ramas insarcinata daca a ejacuat in tine.

| roxpau a răspuns:

Daca a ejaculat in tine sunt sanse cam 70-80% sa ramani insarcinata plus ca te poti alege cu BTS nu mai risca fa la 21 de zile un test de sarcina ca sa fi sigura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt la fel de mari sanse prima sau a 1000 oara cand ai contact sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ne chemi la botez smug