| Ion87 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa stiu cum ma pot spala pe penis, deoarece capul penisului(de sub piele)e foarte sensibil, adica daca il ating simt un fel de durere.

Cum pot scapa de acea "durere"? Sau cum ma pot spala fara sa ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura metoda existenta si valabila in astfel de situatii este aceea de a decalota cat mai frecvent glandul si de fiecare data sa se efectueze atingeri repetate ale pielitei inca foarte sensibile care acopera supprafata glandului. Cu vointa dar si determinare, combinata si cu putina rabdare si prin aceptarea deliberata a suferintei resimtite care este provocata de senzatia neplacuta, de durere sau de disconfort, intr-un anumit timp se poate reduce treptat acea sensibilitate excesiva pana la completa disparitie. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Te obișnuiești dacă îl atingi cu foarte mare atenție - cu timpul, acea senzație se va transforma chiar în ceva plăcut - să vezi atunci cât de des o să mergi să-l speli...winking

| Anonim9114562123 a răspuns:

La dus, lași apa sa curgă peste el sa se inmoaie glandul penian.