| Cristi_1063 a întrebat:

am 16 ani. si ieri am facut sex cu iubita mea, eu i-am propus sa stea capra, si dupa ce am terminat, am penetrato in vagin, sa scurs putina sperma... am facut sex neprotejat... se poate ajunge la sarcina?

fata aceea are 15 ani

Răspuns Câştigător
| Alycaaaa a răspuns:

Da se poate sa ramana insarcinata si daca spui ca a ajuns sperma ta in orgasmuk ei s-ar putea sa se unasca adn'urile si sa ramana insarcinata. Mai bine vb cu ea si sa ia anticonceptionale sau alte pastile care nu o lasa insarcinata.si daca a ramas sa faca avort ca sa nu va distrugeti vietile

17 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Sunteti niste imbecili.
Nimeni nu va poate interzice sa faceti sex, dar macar sa fie cu cap.
Da, poate ramane insarcinata.Fiind mica, ma indoiesc ca are ciclul menstrual regulat, astfel ca pot exista ovulatii spontane si nu se poate calcula cu exactitate perioada fertila.La un ciclu regulat de 28 de zile, perioada fertila e in jurul zilei a 14-a. Daca are cateva zile-adica 5-6-de la ultima menstruatie/pana la menstruatie, sansele sunt ceva mai mici.
Pentru voi, prezervativul ar trebui sa fie sfant.

| RXN a răspuns:

@Irninis,lasa categoria asta ca ne omori.Intr-un orgasm nu poti intra, e finalul excitatiei sexuale, nu un organ.Iar la 15 ani niciun medic normal la cap nu-ti da anticonceptionale, caci la 15 ani n-ar trebui sa faci sex si te poti alege cu n probleme.
Copii...

| Visecolorate a răspuns:

Ciudat este ca prietena ta pare a avea identitate dubla laughing A pus si ea intrebarea numai ca a precizat ca are 19 ani. Nu 15 laughing Si da.bineinteles ca poate ramane insarcinata. Ar trebui sa va ganditi la asta inainte sa experimentati.

| Narcis2007 a răspuns:

Si are cont pe TPU nu? laughing

| Tania a răspuns:

Mai e pe aici o intrebare asemanatoare, dar fata zice ca are 19.
Normal ca sexul neprotejat poate duce la sarcina,cum crezi ca se fac copii?
Ma uimeste un pic cand aud astfel de intamplari,mai ales ca exista banalul prezervativ, si exista acces la informatie, sau poate si voi a-ti auzit de intamplarile nefericite a altora care au ramas insarcinate.
Inconstienta.

| Lummy a răspuns:

Nu stiu prienete, sunt unele fete care raman insarcinate mai greu, sper ca si la ea e cazul asta, dar daca ti-ai dat drumu' in ea.e cam naspa, puteai sa o scoti inainte sa-ti dai drumu'

| Any a răspuns:

Se poate sa ramana dar data viitoare a-ti trebui sa va protejati si tu sa ai mai multa grija ca vei deveni tatic.

| zSchizophrenic a răspuns:

E foarte posibil să se ajungă la sarcina, şii mai ales că aţi făcut`o neprotejat.Eu zic să mergeţi împreună la un ginecolog, şi vedeţi acolo care este treababig grin

| Baddboy a răspuns:

Da!

| cryng a răspuns:

Da poate ramane insarcinata dar este o pastila pe care daca o iei pana in max 48 de ore impiedica sarcina

| darcalex a răspuns:

da

| Ananas2 a răspuns:

Da. se poate, dar cu putin noroc...s-ar putea sa nu ramana insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-a scos nici un behait fii linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un idiot. Afla tot ce trebuie sa afli inainte sa faci belele. Tu ca tu, dar ea o sa indure mai multe. Pune dovleacul la lucru pe viitor. Da, poate ramane gravida si tu poti ramane tatal.

| Cristi_1063 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, si o sa vb cu ea

| Cristi_1063 explică:

Aaa da, fata aceea Carmen. stiu laughing e o proasta... oricum, nu e ea