| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu iubita mea neprotejat, nu mi-am dat drumul in ea, dar mai ejacurat pe ea si putin sperma sa scurs pe vagin dar nici macar nu a ajuns pana la clitoris si s-a sters imediat. poate ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De fapt tu ar trebui sa te intrebi daca iubita ta in momentul sexului era sau nu in perioada de fertilitate maxima. De acolo poate proveni "percolul" deoarece doar singuri, spermatozoizii nu au nicio relevanta, insemnatate in procesul de procreere in lipsa unui ovul viabil.Doar in acest caz/aceasta situatie se poate realiza fecundarea si produce instalarea unei sarcini.In cazul prezentat de tine probabilitatea de sarcina exista insa este extrem de mica.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut sex neprotejat, risc de sarcina exista si chiar daca nu ejaculai pe ea

Răspuns utilizator avertizat
| Klandestin a răspuns:

Nu. Spermatozoizi in contact cu aeru mor!