| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, 1.68, 51de kg si am sânii foarte mici. As vrea sa iau tinctura de marar, mama nu ma lasa sa iau altfel de pastile suplimente etc ca zice ca imi fac organismul praf...stiti cum sunt mamele si cand o aud ma panichez si eu si imi e frica. Totusi, aceasta tinctura am inteles ca ajuta, a încercat cineva sau stiti daca ma va ajuta? Si are cumva reactii adeverese, provoacă cancer boli sau ceva? Ca si eu sunt o persoana destul de paranoica recunosc si imi e frica de boli sau altele. Va rog sa-mi spuneti daca a încercat cineva si functioneaza in cresterea sanilor si daca este ok si sănătos sa iau. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tinctura de marar produce modificari hormonale masive, pe langa singurul posibil beneficiu, de a ajuta la cresterea sanilor, care de fapt nu-i adevarata.
Mama ta are perfecta dreptate!
sanii cresc hormonal si probabil manaci porcarii in loc de mancarea sanatoasa, plina de toate vitaminele si mineralele, care ar ajuta la cresterea sanilor dar si la dezvoltarea ta sanatoasa.
Aici va trebuii sa-ti ajustezi tu comportamnetul, sa ai mese foarte sanatoase, daca vrei sa ai sani frumosi si sanatosi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Mama ta are perfecta dreptate in ''afirmatia sa'' ca respectiva tinctura de marar NU are nici cel mai mic efect de marire a sanilor. Este un produs similar cu ''apa sfintita'' care poate fi si ea folosita in orice scop, deoarece nici NU ajuta... dar nici NU strica. laughing

| mihai69 a răspuns:

Habar n-am dacă îți cresc sânii sau doar mărarul... pe unde nu trebuie.
Dar un lucru știu sigur: sânii mici sunt de departe cei mai frumoși! Nu lăsa pe nimeni să te facă să crezi altfel!

| sofisis a răspuns:

Nu exista crème si pastille care sa iti mareasca sanii. Cum nu exista nici de marire a penisului. Singurele metode sunt : chirurgie sau hormone. Dar la hormone te expui la niste riscuri foarte mari de dezechilibre si s-ar putea sa faci mai mult rau decat bine. Invata sa te iubesti asa cum esti. Fetele mignone au sani mici. Si sunt foarte frumoase si appreciate. Ai o varsta la care cred ca ar fi cazul sa intelegi ca trebuie sa te iubesti.
Daca nu, fa-ti implant si gata.

| RoCkKiD a răspuns:

Din pacate nu cresc cu marar. Mai stai cativa ani, aduna bani si baga-ti niste silicoane. E dreptul tau sa vrei tate mai mari dar nu te amagi cu tincturi.

| Mogiojojo a răspuns:

Haide sa iti spun eu ce ar putea ajuta: crema cu o substanta numita progesteron. Dar iti dau un indiciu: crema trebuie sa aiba o cantitate mare de progesteron pentru ca daca nu iti da sistemul hormonal peste cap. Adica poate sa fie ce marca vrei tu. Si de preferat ar fi sa aiba ingrediente naturale si cat mai putine. Tinctura de marar de care vorbesti tu e foarte bogata in estrogen. Ideea e in felul urmator: multe femei au o cantitate foarte mare de estrogen in corp si foarte mica de progesteron. Productia de prog. se inhiba cand esti stresata. Poti sa imi mai pui intrebari in legatura cu asta. Am descoperit prog. atunci cand am intrat pe un forum de transexuali din America si erau multi care spuneau ca li s-au dezvoltat sanii si iti dai seama ca aia sunt barbati. Ulterior am aflat ca are acelasi efect si la femei. O sa-ti las comentariul unei fete care spunea ca a incercat in engleza.

| Mogiojojo a răspuns:

Uite aici o marturie si daca nu te descurci cu engleza te ajut eu.

I hear so many opinions of oral progesterone not affecting breast growth and every time I read someone mention that I comment about the cream that worked very well for me. I tried oral progesterone a couple of years into HRT for 6-9 months but it made me a *** and very moody and did nothing to my breast size. But the cream gave me noticeable results almost right away. It sounds like many girls have not heard about it and I'm wondering if they just don't know about it or they tried it and it did not work.

So, how many of you have tried progesterone cream?

As I said, my results from the cream were great. I had been on HRT for several years and was stuck at a 34B and honestly my boobs looked like big man boobs. I had read a post about using progesterone cream and I decided to try it. Within a years time I had grown from 34B to a full tanner 5 cis female looking breasts and I now wear a 34D bra. The perkiness, firmness and density difference was amazing. Estrogen alone never did that for them and the changes were noticeable within a couple of weeks. The nipples increased in diameter and length the breasts themselves became much more full and round.

I used a pinky nail size dab on each breast morning and night and saw noticeable results within days. I took a break each month of a week to simulate a period. If you've not tried it I highly recommend giving it a try, maybe I was just an outlier but I bet I'm not. If you try it be sure to post about your results, maybe we need a monthly status thread?

| FruttiFresh300 a răspuns:

De ai ști câte prietene am care sunt complexate de chestia asta și au încercat toate tâmpeniile posibile și imposibile că tot mereu râd de ele când îmi zic ce tâmpenii au mai găsit ca să rezolve "problema".
Iti zic ce le zic și lor: mâncați, fetelor! Sânii în mare parte sunt grăsime, dacă voi sunteți slabe băț de unde sa aveți sâni. Nu exista nicio tinctura/pastila/crema sau alte minuni care sa va facă peste noapte sa purtați și voi sutien cu un rost laughing (scuze)
Încerca să te îngrași câteva kg și vezi dacă se depune grăsimea unde trebuie.
Spor la mâncat!

| Negrean a răspuns:

Incearca sa treci peste acest complex, cum ca ai sanii mici. De exemplu eu ca si barbat prefer o femeie cu sanii mici decat una cu sanii mari, din punctul meu de vedere sanii mari mi se par dezgustatori (scuze daca deranjez pe cineva), totul tine de gusturi.
Feminitatea nu consta in sani mari.
Daca sti sa "intri pe sub pielea" partenerului nici nu va observa sanii. Parera mea e ca daca un barbat pune primul loc, sau printre primele optiuni, marimea sanilor (ca-i plac cei mari sau mici) atunci cu siguranta confunda marfa cu ambalajul si cand se va trezi din visul lui va ramane doar cu ambalajul.
Apropo, sotia mea are sanii ca si marime medii spre mari, chiar daca mie imi plac cei mici, ea stie treaba asta si nu este nici o problema, nici eu nu sunt perfectiunea intruchipata cum si-ar fi dorit ea.
Dupa nastere sotia nu a avut piept (lapte) pentru copil, am fost pe la doctori sa vedem ce putem face, dar fara succes. Unii doctori au afirmat ca si o statistica cum ca femeile cu sanii mari nu prea au lapte dupa nastere iar cele cu sanii mici sunt adevarate "fabrici" de lapte, dar asta nu trebuie luata ca si regula ci ca o statistica.
Decat sa bei tinctura de marar, care nu va avea un gust prea bun, i-ti recomand sa bei o limonada, ca tot se apropie sezonul rece?, de la limonada cred cai mai multe beneficii in comparatie cu tinctura.
Dar ca si final, femeile au complexul sanilor mici iar barbatii au complexul penisului mic. Dar decat una mare si bleaga mai bine una mica si jucausa.
Exact cum zicea cineva mai sus, invata sa te iubesti asa cum esti.

"Din fericire, nu suntem toti la fel".

O zi buna sa ai.