| ElenaErika a întrebat:

Am 18 ani.Am o problema daca ma puteti ajuta... Sunt cu un baiat de 8 luni.La inceput a fost totul perfect, si chiar si acum ne iubim, simt ca ma iubeste ma suna mereu,, vrea mereu sa stie unde sunt si cu cine sunt. Dar el vrea sa fie liber sa nu imi dea explicatii despre ceea ce face. Are un prieten care la inceput ne-a sustinut, dupa a inceput sa se bage intre noi. EU nu mai stiu ce sa fac si unde am gresit. El e plecat la facultate si cand vine acasa abia ne vedem pentru ca sta mult cu familia si cu prietenul lui. mi promite ca vine la mine, il astept cu orele ca dupa sa ma sune cinneva sa imi spuna ca el e cu prietenul lui in oras. Nu raspunde la telefon, zice ca nu poate sa vorbeasca si ma suna doar cand vrea el. Si cu toate astea toti imi spun ca el ma iubeste chiar si parintii mei. Si ca are doar o perioada mai altfel. Vreau un sfat, cum sa ma comport cum sa reactionez.

Răspuns Câştigător
| Spartacus1127 a răspuns:

Incearca sa fii si mai buna decat ai fost pana acum, sa ii intelegi starea asta, iar apoi sa "spionezi" comportamentul lui, urmarind daca are aceleasi sentimente si trairi fata de tine. Funda?

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Viata de cuplu e asa complicata uneori... Rezolvari sunt multe, dar cate o data mai ai nevoie de un sfat de la cineva, te inteleg cum te simti si imi pare rau; poate ca ar trebui sa discuti deschis cu el, sa-i zici ceea ce simti tu, cu cuvintele tale, uneori asta e cea mai buna solutie. Gandeste-te si decide, ori cum am zis eu, ori cum au zis cei dinantea sau dupa mine. Mult noroc iti doresc!

| neutrino a răspuns:

Si parintii tai se pot pacali, una este ceea ce-ti doresti, alta poate fi insa realitatea. Si in cazul acesta, dorinta voastra este diferita de realitate.

| LineGuide a răspuns:

Incearca de devi ceva de care el nu se poate lipsi, atragandu-i atentia prin lucruri pe care voi obisnuati sa le faceti impreuna, si care lui ii placeau. Continua pana cand vezi ce fel de reactie are, si daca ea este pozitiva mai da o sansa relatiei, daca totusi el nu raspunde unei astfel de provocari, ia asta ca pe un "nu mai marge", pentru ca este posibil ca acolo la facultate sa-si fi gasit pe altcineva.
Mult noroc!