| angelinthedark a întrebat:

Eu imi iubesc ff mult prietenul dar... el ma suna de o gramada de ori pe zi, il mai sun si eu dar rar, deci ma gandesc la el mereu, vreau sa vb cu el, dar parca nu imi place sa il caut eu, nu imi place sa il sun, adica daca el nu imi zice sa ne vedem, eu nu fac primul pas, e normal ca doar e baiat nu? Pe deoparte nu vreau sa creada ca nu il iubesc, dar nu imi place sa sun ci sa fiu eu cea sunata, el imi zice ca nu poate sa reziste sa nu ma sune, ca trebuie sa vorbeasca neaparat cu mine si sa ma vada, nu ne-am vazut intr-o seara si deja l-a luat dorul...intrebarile mele ar fi:oare ar trebuie sa il mai sun si eu sa vada ca imi pasa de el, sau sa il las numai pe el sa ma sune si sa imi spuna sa ne vedem? Si inca ceva:voi credeti ca ma iubeste cu adevarat din moment ce se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| myworldis5784 a răspuns:

Tu observi ca el iti acorda toata atentia?
Insa tu lui?
Nu face prostia pe care eu odata am facut-o please please!
Suna-l, invita-l undeva si tu pentru ca de la un timp el nu o sa mai preia conducerea si tu o sa-ti pui intrebarea "oare ma mai iubeste daca nu imi acorda atentie?"
Sfatul meu este sa ii raspunzi cu aceeasi carte, e si el un suflet, are si el inima si sentimente, daca il iubesti o sa faci in asa fel incit sa iti fie si tie bine dar sa ii fie si lui bine cu tine.
Si mai pe scurt- "Cit valoreaza un sunet?"
Nimic din partea ta, doar tastarea citorva cifre insa pentru el un sunet de la tine este totul!
Nu il priva de aceasta fericire!

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cam aceeasi situatie o am si eu.numai ca ma suna mult doar o data-de 2 ori pe zi cand trebuie sa ne vedem.Pt ca depinde mai mult de el cum ne vedem, are program naspa.Totusi e alegerea ta; daca tu spui ca te suna d N-ri pe zi cand sa-l mai suni si tu?hee hee dar ar fi bine sa te mai interesezi si tu de el.sa i-o iei inaintewinking

| Anca a răspuns:

Pai la cat de des te suna, tu cand saºl mai suni?

| catthshshshs a răspuns:

Nu te purta asa cu el.Cum spunea cineva adineauri, este si el un suflet.Si eu mai fac uneori aceasta greseala, de al lasa pe el sa ma caute dar mi-am dat seama ca daca il iubesc (si il iubesc mult) trebuie sa il fac fericit.Nu e bine sa fii indiferent. Tu cum ai proceda daca ai fi in locul lui si ar vedea ca te porti indiferenta? Ia gandeste-tewinking

| simoSTAR a răspuns:

Da, te iubeste si ar trebui sa te bucuri ca te suna si ii place sa stea cu tine...eu sunt de parere ca atunci cand esti intr-o relatie trebuie sa ii impartasesti sentimentele, mai ales ca el se poarta atat de frumos.nu trebuie sa te gandesti ca sunt fata si il las pe el sa ma caute, sa faca el primul pas.crezi ca pe el nu il deranjeaza ca tu esti asa indiferenta cu el? degeaba ne spui noua ca te gandesti la el, arata-i lui. pune-te in locul lui... ti-ar placea ca sa faca si el la fel.sa spuna acum ca el te-a cautat prea mult si sa o faci si u.nu cred.asa ca nu lasa timpul sa treaca pe langa voi.

| i.love.me a răspuns:

Eu cred ca daca il iubesti nu poti sa stai asa.arata='i ca iti pasa de el si ca il iubesti.asa nu o sa ajungeti nicaieri daca el te cauta mereuhappy
cum tie iti place sa iti arate ca iii pasa de tine, asa fa'i si u luihappy
si stai linistita te iubeste

| julieta a răspuns:

Fa si tu un efort, suna-l macar 1 data pe zi sa vada ca totusi iti dai interesul.iti place sa fi cautata, cat de mult te iubeste s. a, odata si o data se va satura de lucrurile de genu.cat te costa sa ii dai un beep, un mesaj, sa-l suni?! daca nu te-ar iubi nu ar face el mereu primul pas, gandeste-te un pic si la el

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Problema e de cata vreme esti cu baiatul asta.Si ce varsta aveti amandoi.In mod normal, eu stiu ca femeile se comporta asa si nu barbatii.Foarte rar. Dar asta e. S-a intamplat si ti s-a intamplat tie. Exista aici doua variante.Fie chiar te iubeste si nu vrea sa te piarda, fie e foarte posesiv si intelege prin relatia voastra ca tu ii apartii si, prin urmare, trebuie sa stie mereu ce faci, unde te afli, cu cine s.a.m.d.Parerea mea este ca ai putea, daca il placi si tii catusi de putin la el, sa il mai suni si tu uneori, nu de 10 ori pe zi, dar cred ca o data, de doua ori ar fi suficient.Asta,ma repet, daca simti ceva pentru el.Totusi,de cat timp sunteti impreuna?

| zatz a răspuns:

Chestia cu sunatul da ar trebui sa il mai suni si tu...chestia cu vazutul e foarte deranjanta ca si baiat sa zici mereu sa te vezi cu prietena...la un moment dat incepi sa crezi ca nu te vrea.

| johny_9421 a răspuns:

E foarte simplu. Baietii sunt dependenti de atentie. Asa ca mai suna-l si tu din cand in cand si ai sa vezi ce bine o sa se simta.

Si, sincer...cred ca ii pasa de tine daca vrea sa-si petreaca tot timpul cu tine.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste... e foarte atent cu tine thinking
Si sincer cred ca ar trebui sa te mai interesezi si tu...adica cel putin poti sa-l intrebi : "maine iesim?" sau poti sa ii spui ca vrei sa iesi, sau cand si unde...asa parca nu iti prea dai interesul si se poate interpreta gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi-i foarte clara cu el intr-o discutie libera si deschisa. Spune-i ca te simti un pic sufocata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga el de mult si-a dat seama ca nu il iubesti, daca il iubesti cu adevarat vei face ti primul pas! LOVE, iubitul mai clar fostul tau iubit! x(((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga el de mult si-a dat seama ca nu il iubesti, daca il iubesti cu adevarat vei face tu primul pas! LOVE, iubitul mai clar fostul tau iubit! x((((( (nesimtit-o)

| colorata a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa va comportati unu cu altu la fel...winking...ca asa e cel ma bine poate la un moment dat o sa zica ca nu il iubesti sau chesti din astea em facut si eu aceiasi gresealawinking