| Andreeeeeea123 a întrebat:

Am 24 de ani, de curand mi-am facut un nou iubit mai mare ca mine cu 2 ani. Problema este ca mi-e foarte rusine de el,eu sunt mai timida de fel. Am avut prieten inainte, nu mai sunt virgina,dar de acest baiat imi place foarte mult si de aceea cred ca imi este putin rusine. Pana acum nu am facut sex cu el. Suntem impreuna de o luna si o ia treptat in toate. Nu mi-a propus pana acum s-o facem,dar il simt ca vrea,desi nu arata. Si-a dat seama ca sunt timida si a luat-o incetul cu incetul. Prima data m-a pupat pe obraz,dupa aia luat de mana, dupa aia sarutat etc. Si acum a inceput sa ma atinga si in alte zone, mie imi place, dar sunt foarte timida in ceea ce priveste pasul urmator. Cum pot sa nu mai fiu asa timida? Sa isi dea seama ca si eu imi doresc sa fac sex cu el? Si cand vom face pasul asta cum pot sa fac ca sa nu par o ciudata?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce ți-ar fi rușine? e iubitu tău, e normal să se întâmple astea

| RoCkKiD a răspuns:

E o chestie recurenta pe platforma asta.

Daca oamenii ar spune ce intreaba aici persoanelor dragi problema ar fi rezolvata. E clar ca il iubesti, trebuie doar sa ii spui. happy

| Sofer a răspuns:

Nu trebuie sa îți fie rușine de el. El trebuie sa facă pasul sa te ia încet pana ajungeți la sex.

| cristimihailov a răspuns:

Pune-i mana pe cuc, si de acolo va sti el ce sa faca

| Nyarlathotep a răspuns:

Daca ai ales sa te comporti timida cu dansul, atunci asteapta-l pana avanseaza la etapa mult asteptata. Daca vrei lucrurile sa decurga mai repede, trebuie sa devii indrazneata si sa-i arati ca poate sari peste cateva etape. Omul iti respecta timiditatea. Motivul pentru care te ia incet este pentru ca se teme ca va pierde sansa la sex cu tine daca te ia repede. Crezi ca oamenii au glob de cristal sa stie cum sa te abordeze si ce risca daca te abordeaza mai repede. Omul vrea cu orice pret sa si-o puna cu tine, dar crede ca daca accelereaza pasul, te vei speria si vei pleca. Asa se intampla cand esti timida, sau cand te prefaci ca esti timida. Spuneai ca nu esti virgina, asta inseamna ca nu exista motiv sa spui ca esti timida decat doar daca vrei intentionat sa prelungesti atentia care ti-o ofera cum asa ca nu plange. Il placi pe acest baiat dar nu suficient cat sa ii arati ca te poate avea fara atata preludiu.

"Si cand vom face pasul asta cum pot sa fac ca sa nu par o ciudata?" - Tie ce iti pasa mai mult, sa faci sex cu el sau sa mentii o imagine in fata lui. Cat de mult placi acest om daca te intereseaza mai mult ce parere are despre tine si nu cat de repede va sari pe tine?

| ItIsAlright a răspuns:

Asa e mereu pentru noi astea mai introvertite si timide, sau pentru cele ce traiesc o partida dincolo de ce se intampla fizic. De fiecare data pare ca prima oara. Pentru ca esti curioasa si sfioasa asa putin de primul moment in care vei fi dezbracata in fata altei persoane fata de cea/cele anterioare. Sunt intr-o situatie aseamanatoare cu tine. Ma obisnuisem cu cineva, si acum cu alta persoana sunt un pic cam ca la inceput. E greu de explicat; stii ce vrei si ce sa faci dar totusi esti un pic speriata.

| Paul754880338 a răspuns (pentru ItIsAlright):

Poate e mai bine asa decat a fi vulgara si opulenta, asa cum mai sunt cazuri prin preajma. Un pic mai rezervata ar fi mai bine zis decat timida, mie imi pare ca asta intregeste feminitatea. Nu e nimic in neregula. Ramaneti asa fara teama de a gresi si nu incercati sa fiti altceva, doar pentru ca vi se sugereaza. Am folosit pluralul, referindu-ma la tine si la cea care a pus intrebarea. O zi buna!

| Hannah06 a răspuns:

Pierderea virginitatii nu are treaba cu timiditatea. Poti fi timid si daca nu esti virgin. Poate imca nu ai incredere destula in el sau astepti sa il cunosti mai bine, uneori sa te simti sigura ca vrei sa faci sex apare cand esti in comfort indeajuns de mult cu o persoana, alteori chiar trecutul la pasul de a face sex fara prea multe ganduri chiar ajuta la formarea intimitatii si apropierii intre persoane. Eu te sfatuiesc sa va cunoasteti foarte bine din alte puncte de vedere cat mai mult, apoi sa faci pasul.

| Manu1233 a răspuns:

Din moment ce nu mai ești virgină nu văd de ce zici ca ești timidă. Dacă erai timidă, și acum erai virgină. Du-te la el acasă sau la tine, sarutați-vă, faceți preludiu și uite așa începe minunea (sex). Nu știu de ce pui această întrebare din moment ce nu mai ești virgină, înseamnă că ai cât de cât o experiență, cât de mică este ea.

| Camasutra a răspuns:

Daca il iubesti si simti ceva pentru el, lasa-te purtata de val.

| Goete a răspuns (pentru Camasutra):

Daca l-ar iubi nu ar spune "mi-am facut un nou iubit" - se intelege ca doar a venit altul la rand, si vor urma altii.
Viata trebuie disfrutata si pana cand e in asteptarea Cavalerului pe cal alb happy