| iulian992 a întrebat:

am 28 de ani si sunt curios dupa parerea voastra atat cea a barbatilor cat si cea a femeilor, cam ce dimensiune ar trebui sa aiba un penis normal la un o persoana de varsta mea? Al meu are numai 12 cm in erectie.Se poate fi marit in vreun fel?

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Iti spun o chestie,care cu siguranţa fetele normale stiu deja asta, mărimea nu contează atat de mult pe cat crezi, o fata cand se îndrăgosteşte de tine nu o face pentru ca ai penisul mare, o face pentru ca te place si pentru ca se simte bine cu tinehappy si ca sa ti o fata langa tine nu contează mărimea,conteaza sa stii sa o iubesti, sa o preţuieşti, sa ai grija de ea, si crede-mă daca faci toate astea nu va pleca de langa tine niciodata, egal ca o ai mare sau micahappy asa ca nu te mai stresa pe degeaba, lasă-te asa cum te-a lăsat Dumnezeu, caci El stie de ce, si daca ai o fata,, adevarata" langa tine ea va pretui mai mult felul in care te comporti cu ea nu dimensiuneahappy multa baftăhappy

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate chiar daca aproape sigur te va intrista raspunsul meu, trebuie sa intelegi ca dimensiunea tuturor organelor noastre existente atat in corp cat si cele de pe corp au marimea bine determinata si conforma cu informatia genetica inscrisa in codul genetic mostenit de fiecare individ. Penisului tau este cam mic, fiind cu putin sub media statistica de 12, 73cm valabila in cazul barbatilor romani maturi si activi sexual insa in mod sigur poti satisface o parte insemnata a femeilor asa cum au reusit foarte multi romani. Din pacate stiinta si tehnica medicala actuala inca nu a pus la punct o metoda prin care sa se reuseasca o marire reala a lungimii sau a grosimii penisului. Trebuie sa te multumesti cu ceea ce esti dotat si sa apelezi la nevoie la alte organe din dotare. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea o relatie normala si cu penis mai mic. E important cum te misti plus restul calitatilor care le ai.

| madalinfindrihan a răspuns:

Pai am 14 la 15 ani deci hmm.

| Kingsley a răspuns:

Media e 15. Eu zic sa tii doliu...

Norocul tau e ca dimensiunea medie a unui vagin e de 12 cm (yay!)