| tofeek a întrebat:

am asa o problema imi place mult de o fata cu care vorbesc practic doar pe mess pentru ca sunt o fire mai timida, i-am spus ca imi place de ea si ca chiar o iubesc, dar eaasteapta demonstratii. La scoala cind o vad parca-mi fuge pamintul de sub picioare si nu pot sa ii spun nimic in afara de "salut". Dati-mi va rog un sfat despre ce pot discuta cu ea. Apropo miine pentru prima data o voi conduce acasa. Astept sfaturile voastre. Ms Anticipat.

Răspuns Câştigător
| larsfirro a răspuns:

3 sfaturi:
1. Nu ajunge in Friendzone(cred ca stii ce-i aia).
2. Ca sa nu ajungi acolo fa tu primul pas
3. Daca ai bani multi poti sa ignori primele 2 sfaturi, te va placea oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru larsfirro):

Haios al 3 sfat rolling on the floor ai votu meu

5 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Invit-o in oras la un suc, nu te repezii sa ii spui ca o iubesti, fetelor le trebuie fapte.
Povesteste cu ea ce ai mai facut, ce iti place sa faci.
Intrab-o de parearea ei fata de un lucru.
Trebuie sa mentii o conversatie continua si sa nu o plictisesti.
Stiu ca este greu, pentru inceput ar trebui sa te gandesti de acasa ce sa discuti cu ea.
Lasa emotiile nu sunt bune de nimic.

Succes!

| marlboroYkent a răspuns:

Timid...iti trece dupa ce o saruti fi tu insuti cand esti cu ea si o sa fie ok nu te da prea mare smcher si ia-o de mana cand o conduci cati ani aveti voi 2?

| tofeek explică:

Mersi mult de sfaturi!

| GabrielIg a răspuns:

Femeile au capacitatea de a citi starile emotionale de 3 ori mai bine decat barbatii deci cel mai important nu este ce vorbesti ci felul cum o faci sa se simta prin intermediul starilor tale emotionale, daca ai posibilitatea incearca sa fii in compania altor fete (ca amici) iar cand ajungi la ea fa-o sa simta ca toata atentia o oferi doar ei.
(fetele sunt atrase mai mult de baietii care sunt in compania altor fete)
Fii relaxat, pastreaza o conversatie vesela indiferent de subiec si ai incredere ca vei reusi ce ti-ai propus, putin curaj nu ii va oferi timp sa se razgandeasca.