| Lamaitzza a întrebat:

De ce mereu gasesc numai persoane care ma fac sa sufar? straight face
Nu este corect..Am intalnit un baiat si m-am indragostit, din pacate. Si-a dat seama ca il plac si mi-a dat sperante aiurea.M-a intrebat daca as vrea sa am o relatie cu el, prima oara am ocolit intrebarea dar in final am zis " da " pentru ca chiar imi doream asta. El mai vorbeste cu 3 fete,care intamplator sunt cele mai bune prietene ale mele si imi zic tot,el nu stie desigur,va dati seama ca mi-a cazut cerul in cap cand am aflat ca si lor le-a pus aceeasi intrebare si ele au zis " nu ", normal. Au mai fost mici faze,lucruri pe care el le zicea lor,dar am zis "la-s ca trece ",mi-a dat atatea sperante,zicea ca de ce nu ies afara, cand vroiam sa ies de pe mess imi zicea sa mai stau, m-a intrebat chiar daca imi place de el si totusi..aseara o prietena,la rugamintile mele mi-a dat o convorbire cu el unde i-a povestit tot ce vorbise cu mine in seara aia si face " Iubeste si ea oh go on laughing " si radea.,fata aia i-a zis " ce ai ma cu ea,poate chiar tine la tine " si el a zis " asta e thinking ". Sa nu mai zic ca a zis ca sunt o copila, si ca nu stie, dar nu prea ar vrea sa aiba o relatie cu mine.M-am gandit, poate ca este si de vina faptul ca sunt cu 4 ani mai mica ca el, si fosta lui prietena, singura pe care a iubit-o l-a scos de la ignore si ii tot zice chestii.Nu vreau sa ma bag,sincer imi doresc din tot sufletul sa fie fericit,chiar daca nu cu mine,dar.dar m-a deranjat enorm faptul ca pe la fata imi este "prieten" si pe la spate ma vorbeste, practic a calcat in picioare sentimentele mele, a ras de faptul ca eu chiar il iubeam..si il iubesc. Asa ca nu am mai stat pe ganduri si i-am dat ignore,cu stirea lui desigur,nu a putut sa zica decat ca "ma apuca la ore fixe",a intrebat de ce,dar nu am vrut sa ii zic. Mi-am dat seama ca nu am nici o sansa,si ca daca voi continua sa vorbesc cu el imi va fi mai greu,am facut alegerea corecta,dar alegerea asta ma doare foarte tare. Aseara, nu ma mai puteam oprii din plans, am reusit sa dorm putin la 2 noaptea,dar noaptea am visat ca intrasem intr-o depresie din cauza lui. Ziua mi-a fost mai usor deoarece m-am dus la scoala,am mai ras, si din fericire prietenele imi sunt aproape,ma consoleaza,au zis ca am facut bine,au zis ca el nu ma merita si ca el este laudaros si se crede cel mai frumos,si ca eu sunt o fata sincera si sensibila si ca nu mai are rost sa continui.Dar mie imi place laudarosul ala cu toate ca si-a batut joc de mine. Cand ajung acasa,imi amintesc,intru pe mess. si vad grupul " ell", acum gol,si imi vine sa plang si nu inteleg, de ce? Eu mereu patesc asa,mereu sufar din cauza cuiva,puteam sa inteleg ca nu ma poate iubii, si sunt de acord,am fost si eu in locul lui dar niciodata nu am vorbit asa in bataie de joc despre cineva si eu nu suport oamenii care prin fata sunt buni si pe la spate rai.
Nu stiu ce sa mai fac,pentru mine este imposibil sa imi iau gandul de la el cand sunt singura,si nu pot sta cu prietenii o vesnicie, vreau sa aud parerile voastre in legatura cu asta, am facut bine ca i-am dat ignore nu-i asa? happy
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

M-am hotarat sa iti spun o poveste, pentru ca toata lumea te consoleaza si nu ar avea rost sa o mai fac si eu.

" La un bal, un om inteligent spune un banc genial, facand pe toata lumea sa rada in hohote. Dupa ce toti s-au oprit din ras, omul repeta bancul.De data asta, doar jumatate din oamenii prezenti au mai izbucnit in ras.Inteleptul l-a mai spus odata, dar de data asta toti au ramas seriosi, fiind deja plictisiti de el. " Nimeni nu poate rade prea mult timp de acelasi lucru, deci de ce ar putea plange mereu dupa acelasi lucru?winking

Incearca sa fii rationala, nu are de ce sa te atraga un ipocrit retardat si nemernic.Singurul lucru care ii ramane e aspectul fizic, dar nu cred ca tu esti asa de superficiala incat sa plangi dupa aspect happy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieeeei, o lamaie laughing jk
Nu iti mai fa atatea griji, ca daca o tii tot asa o sa il uiti cu greu. Si eu pun suflet cateodata prea repede si tot eu sufar ca prostu, dar asta e.
Oricine sufera din cauza domnului Cupidon. La mine a durat vreo 2-3 luni starea asta ''depresiva'', ascultam muzica trista, ma izolam in casa, etc. Dar nu am avut nici eu vointa sa o uit, asa ca am avut de platit.
Dar tu poate reusesti sa ''te lupti cu tine'', poti sa il uiti, trebuie doar sa vrei. Daca iti vine sa plangi cateodata, ai putea sa o faci, asta te-ar ajuta sa te mai descarci. La inceput o sa fie ceva mai greu sa iti iei gandul de la el, dar cu timpul o sa treaca.
Faza e sa nu cedezi, oricine trece prin asta.

| stelyii a răspuns:

Nu am putut sa citesc tot, dar din prima parte reiese ca nu te merita. sunt curioasa cati ani ai tu si cati are el, abia apoi ti as putea da un sfat.

| xBianca333x a răspuns:

Da.E bine ca i-ai dat ignor pe mess dar ar cam trebui sa faci asta si in viata reala. Uita-l chiar daca o fi el frumos pe exterior trebuie sa fie frumos si in interior...Eu in locul tau il analizam mai bine si din prima daca imi spuneau prietenele mele vorbele lui i-as da FLITT! Sunt 1001 baieti in lume.O sa fie o zi in care o sa sufere la fel.happy

| xCruz a răspuns:

Ai facut foarte bine dandu-i ignore acum ramane de asteptat. iti este greu, suferi acum dar este mai bine decat sa-si bata joc de tine si sa te vorbeasca si sa rada de tine cu altii este cel mai urat lucru intr-o relatie sa-ti vobeste iubitul/iubita pe la spate. daca stii ca nu-ti place de el/ea. de ce mai stai cu ea?! nu inteleg lucrul asta. o sa treci peste cu ajutorul prietenilor big hug.

| Lamaitzza explică (pentru xCruz):

Dar eu nu am fost impreuna cu el. doar am fost amagita de replicile lui, doar am sperat la ziua aia, pana mi-am dat seama ca de fapt sunt calcata in picioare. happy

| xCruz a răspuns (pentru Lamaitzza):

Mai bine iti dai seama mai devreme de cum are caracterul un om decat sa-si bata dupa mai mult joc de tine...
Ai sa vezi ca timpul vindeca orice rana doar incearca sa stai cat mai mult timp cu prietenii pe mess, telefon, iesi pe afara cu rolele. sa te distrezi si intr-o zi o sa gasesti pe cineva care o sa te merite cu adevarat si nu se merita sa plangi pentru cineva care doar te amagea sau te facea sa suferi oricat demult l-ai iubi. straight face fii puternica.

| ByByLoVe a răspuns:

Draga mea, de aceasta poveste am avut parte si eu.Am plans mult stiind ca nu il pot avea ...ma intreba zilnic daca il mai iubesc si chestii de genul apoi cand incercam sa vb cu el ma ocolea, de fapt de ceva vreme tot ma ocoleste! Da ai facut CEL MAI BUN lucru posibil dandu-i ignore! Incearca sa te indrepti si catre alti baieti, nu e doar singurul baiat frumos din lume! Ai grija de tine, fi optimista, lumea nu se termina LA EL si sterge grupul ELL de acolo sincer nu pare sa te ajute! In fine sper sa te fi ajutat si MULT SUCCES PE VIITOR IN GASIREA IUBIRII ADEVARATE cu siguranta vei avea parte de ea:*:* Te pup dulce si toate cele bune!

| Aneel a răspuns:

Uite, ti-am citit povestea si intr-adevar este foarte dramatic si parerea mea este ca nu te merita si nu este adevarat, vei gasi pe cineva care sa te iubeasca in curand, nu-ti pierde increderea, Fii optimista! Fundita? puppy dog eyes