| Andr13816 a întrebat:

Bună TPU am avut contact pe 9 si 10 Mai fara protectie si pe 26 trebuia sa îmi vină ciclu asta ar fi a 4 zi care mi-a întârziat credeti ca pot fi însărcinată
Dau funda. multumesc pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, exista posibilitatea de a se fi format si instalat o sarcina fiindca in cazul in care ciclul tau menstrual este de tip REGULAT fiindca doar asa se poate determina ziua urmatoarei menstruatii si are o lungime de 27- 29 de zile, ovulatia se putea produce in zilele de 11/12 Mai si PERIOADA FERTILA sa se suprapuna peste zilele 8, 9, 10, 11, 12 si 13 Mai. Fiindca cele 2 contacte sexuale neprotejate au fost intretinute in perioada fertila si daca sperma a ajuns in vagin, probabilitatea de a se fi format o sarcina devine mai mult decat posibila. Un test de sarcina efectuat peste 3 zile va oferi un raspuns 100% corect si sigur. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.