| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta mi-a intarziat ciclu timp de 6 zile(mentionez ca am avut un contact sexual protejat chiar in ziua in care ar fi trebuit sa imi vina). Luna asta la fel, pe 26 nov.(ziua in care trebuia sa imi vina ciclul) am facut sex protejat cu iubitul meu si suntem in 29 nov. nici vreun semn sa apara ciclu. oare pot fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Stai linistita, astfel de simptome sunt total obisnuite cand vine vorba de un contact sexual. Oricum, mereu exista momente cand menstruatia nu vine la timpul potrivit din diferiti factori cum ar fi stresul.
Mult noroc!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca esti, daca ai facut-o protejat si mai ales ca s a intamplat chiar in ziua cand trebuia sa iti vina ciclul

| JohnnyBi a răspuns:

Ai ciclu nu esti gravida. easy as that happy

| Încrucişătorul a răspuns:

Nici o grija.

Răspuns utilizator avertizat
| DinGri77 a răspuns:

Daca protectia despre care vorbesti este un prezervativ, atunci 99% sigur nu esti insarcinata. Poate fi decat un ciclu neregulat, caz intalnit la majoritatea femeilor.

| yubyta123 a răspuns:

Daca ai facut protejat nu vad cum ai putea ramane, nu ai nici o simtoma? adica lesinuri, vomitat etc, sunt fete care au probleme cu menstruatia adica le vine o data la 3 luni, la 9 luni sau chiar la un an, du-te la ginecolog si vezi ce iti zice