| Acuriousboy a întrebat:

Am avut contact sexual cu prietena mea si am penetrat-o de 2-3 ori fara protectie insa dupa mi-am pus prezervativul si am continuat normal.
Ea e foarte speriata ca a ramas gravida din cauza minunatei "picatura fericirii" si incepe sa bage si frica in mine. Nu stiu sigur cat de fertila era... a sangerat 2 zile si dupa s-a oprit si am profitat de acest fapt si ne-am bucurat...
Ma rog, intrebarea e
Poate ramane gravida atat timp cat doar am penetrat-o fara prezervativ, nu am ejaculat in ea si nici nu stiu sigur daca mi-a curs acel lichid preejaculator, desi normal asa ar trebui?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a fost intretinut in a 2 sau a 3-a zi a ciclului menstrual, adica probabil inca in perioada menstruala, chiar si DACA in vagin a ajuns sperma adevarata si nu acel amarat de lichid preejeculator inofensiv, formarea unei sarcini teoretic este de circa 3-5 % in cazul unui ciclu menstrual foarte scurt de 21-23 de zile si IMPOSIBILA in cazul in care ciclul menstrual este unul cu lungime medie de 28-30 de zile. Perioada fertila in cele mai multe cazuri incepe de prin a 8-9 a sau a 10-a zi. Lichidul preejeculator asa cum este produs de glandele bulbouretrale este.....steril. In consecinta probabilitatea de sarcina in acest caz ----> vertiginos spre 0 (ZERO). Multa sanatate!

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Stai calm, daca nu ai ejaculat in vaginul ei nu o sa ramana niciodata.