| dixii145 a întrebat:

Buna TPU!
Am avut un contact sexual protejat, însă pentru mai multă siguranța am luat pastila de a doua zi, pe 13 acum, chiar dacă nu eram in perioada fertila.Ieri trebuia sa-mi vina menstruația, dar am avut doar o sângerare mica.Se poate sa rămân însărcinată?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost o fraieră nu trebuie sa inghiti pastila de a doua zi asa ca pe bomboane, aia se ia numai la recomandarea medicului ginecolog, ar fi bine ca ministerul sanatatii sa interzica vinzarea la liber fara reteta pastila de a doua zi, alea sunt otrava curata pe care tu si alte destepte si le introduc in corp nonstop, i ti este frica de sarcina? Atunci asteapta sa te mariti faci sex si copii cu sotul nu cu oricine, dar tu preferi sa te omori decat sa faci ceva bun, pastila de a doua zi este cauza pentru care ai dereglat ciclul si tot corpul.Ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca v-ar protejat corect nu ramaneai insarcinata nici fara pastila de a2a zi... care nu e o metoda de contraceptie de care trebuie sa faci abuz

| Violleta2022 a răspuns:

Ce inseamna pentru tine, contact protejat? Cu ce anume v-ati protejat?
Ca de a fost cu prezervativ pus intotdaeuna inainte de a intra in vagin, atunci nu este risc de sarcina.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Nu, șansele sunt foarte mici având protecție.