| anonim_4396 a întrebat:

Am ceva timp de când stau pe acest site și petrec ceva timp pe zi/săptămâna răspunzând sau cel puțin citind întrebările voastre. Știu ca mulți îmi vor sări în cap după. Acesta postare, dar îmi asum consecințele pentru ca as vrea sa aflu cam cum sta treaba.
Problema sta asa:
Nu ca ma deranjează sau ceva. (nu vreau sa fiu înțeleasă greșit) tot aud/citesc pe aici întrebări gen: ma masturbez dar încă sunt virgin/a, am făcut sex oral/anal, dar sunt virgin/a... (conținutul întrebării) nu înțeleg de ce nu înțelegeți ca o data ce va gândiți la sex și va masturbati sau faceți sex oral/anal etc. psihic, nu mai sunteți virgini și copilăria a dispărut. Virginitatea și copilaria fizica (încă nu ai făcut sex propriu zis prin penetrare vaginala) este doar de fațada. Nu știu, poate contează pentru vreun cult religios sau etnie dar nu e ca și cum nu știi ce este sexul. Atâta timp cât te masturbezi, deja, ai făcut sex! Sau sexul oral este totuși sex. Nu înțeleg de ce va asumați prezumtia de virginitate! Argumentați răspunsurilehee hee

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu nu am de ce sa iti sar in cap ca asa este in mare parte.
Eu mi-as face in schimb probleme in legatura cu obsedati sexuali de aici (ca sunt multi) ce pun tot felul de intrebari si asteapta raspunsuri sa aiba material de masturbare.Sau de copii ce habar nu au ce inseamna sex, sau cu ce se mananca dar vor sa incerce pentru ca au auzit sau vazut la alti.Nu cred ca asta trebuie sa invete, si nu cred ca asta trebuie sa avem intre noi.
Prea multe sfaturi cerute pe internet in loc de un mers la medic, prea multi copii paranoici ce vor sa iasa in evidenta, prea multe femei si prea multi barbati ce se plang, spun sau fac lucruri din cauza carora sper din suflet sa nu se inmulteasca.

47 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Nu e vorba ca ma ajuta sau nu, ci petrecând aproape prea mult timp pe TPU, vad întrebări doar de genul și într-un fel as vrea sa imi fac o idee despre cei ce cred asta și de ce? În fine, într-un fel m-am lămurit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce exact ai intrebat? Tu ai dat doar un repros asa mai subtil la toti adolescentii de pe site, sa termine cu astfel de intrebari subtile, dupã cum se vede. Dar pânã la urma e vina lor? Nu a parintilor? pentru ca nu isi educa copii despre sexualitate indeajuns de bine, sau tu te crezi cea specialã "eu doar asist la acesta mizerie" " eu stiu cum sa imi educ copii, nu ca voi prapaditelor"

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam doar sa stii ca nu esti singura de aceasta parere.
Stii cum e, fiecare intelege si intepreteaza cum vrea, nu-i poti obliga sa fie de acord cu tine, chiar daca opinia lor este gresista.

Unele intrebari sunt chiar penibile, se intelege ca a existat acel contact sexual, dar intreaba daca e virgina.
Prostie mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu vrei sa te cerți cu mine și îmi tot cauți nod în papura? Căzusem de acord cu un aspect. Acum te supăra altceva? Nu e vorba ca judec pe nimeni. Nici pe copii, nici pe părinți. Nu am copii, nu știu dacă as fi "mama perfecta" deșii, nu cred ca exista. (mama mea și-a sacrificat viata pentru noi, a stat lângă tata care a bătut-o și a maltratat-o din toate punctele de vedere, pana în clipa în care a murit. și tot nu este considerata "mama perfecta" pentru ca a făcut aceste lucruri bune dar a avut și greșelile ei în educația noastră. Nu ne-a aferit libertate iar asta si-a pus amprenta pe viitorul nostru de atunci și prezentul de acum) deci nu fac vina nimănui. Și nici nu judec copiii ca se masturbează, poate și eu am făcut-o la vremea mea și nu mi-e rușine sa recunosc. Dar crede-mă ca eu în sinea mea, recunoșteam ca fizic încă eram virgina dar deja mintea mea era una perversa. Sau cel puțin asa credeam atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu te gândi la asta Ray. și Nici nu încerca șantaj sentimental ca nu mai sunt la vârsta la care sa cad în plasa asta. Nu e vorba de tine, daca vrei, vino în privat sa vorbim

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu incerc nici o smecherie, m-am pus in locul tau, ok hai in privat

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu stii ca au existat fete care au nascut, desi erau fecioare (virgine)? Nu ma refer la inseminare artificiala. Pe astea in ce categorie le pui? Eu zic sa nu mai despicam firu'n patru. Sa lasam fenomenul dezvirginarii la cel stabilit din mosi-stramosi: ai facut sex cu cineva? Nu mai esti virgina. Ca pe barbati nu prea ii intreba cineva daca sunt sau nu virgini. De regula sunt destui baieti care se lauda ca nu mai sunt virgini (in sensul ca au avut relatie sexuala cu o femeie), desi nu stiu cum e la pipait pasarica unei fete (femei).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Da. Știu ca sunt femei care au născut copii fiind virgine. Prima și. Singura care a fost pura, fecioara Maria.
Apoi au fost fete care au rămas însărcinate, fiind virgine dar făcând baie într-o apa unde un bărbat a ejaculatat sau dacă au făcut sex fără penetrare dar a atins-o cu spermă în zona vaginului iar spermatozoidul a fecundat ovulul luteinizat etc. Bla Bla Bla...
Postarea mea avea cu totul și cu totul alt obiectiv, dar vad ca nu m-am făcut înțeleasă!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca nu ai fost inteleasa! Dar... se spune ca nu e de vina cel ce nu intelege o dispozitie pe care o primeste, ci cel care o transmite. Napoleon avea langa el unul din cei mai prosti subofiteri, caruia ii dadea sa citeasca toate ordinele ce le transmitea pe campul de lupta. Daca acesta le intelegea, trimitea ordinul. Daca nu, il refacea acolo unde subofiterul nu-l intelegea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Of bai femeie,, vorbeam in general esti prea emotionalã. Nu te cunoasc sa imi dau eu cu parerea ce mamã ai fi tu.

| Romanul86 a răspuns:

Cei care se masturbează sunt virgini dar nu sunt în stare de feciorie
Cei care practică sex oral și anal nu mai sunt virgini.
După vechia învățătură creștină și dacă sărutai nu mai erai în starea de feciorie.

| Logann a răspuns:

Nu ma cunosti! Nu ai cum sa stii ca eu, minor fiind, cand m-am masutrbat de fapt m-am jucat de-a mana si de-a tata in curte. Am ramas virgin, tin sa te informez, si desi a fost o relatie scurta (fie ea si repetata) am ramas prieten cu dansa. Asa ca data viitoare, gandeste inainte sa scrii.

| agrisan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce are baba cu cimpoiu? Da, este sex, sau mai bine zis sunt ambele acte sexuale. Actul sexual presupune sa ai partener si sa fie o interdependenta sexuala intre parteneri. Unii sustin ca si masturbarea reciproca ar putea fi numita ca act sexual, deoarece e cu partener. Dar majoritatea spun ca nu, deoarece nu este prin o "unire" a unor parti intime ale corpurilor partenerilor.

| agrisan a răspuns (pentru RAY):

Numai vagin?

| RAY a răspuns (pentru agrisan):

Adica?

| Ciprikao a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bazez pe ceea ce ai zis tu, doar nu o sa iti dau copy/paste. Esti copil de 2006, la ce ma astept?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ciprikao):

laughing) Ce te face sa crezi ca sunt "copil de 2006"? Acel "06"de la nume, poate însemna orice. Nu neapărat anul meu de naștere.laughing