| anonim_4396 a întrebat:

Am ceva timp de când stau pe acest site și petrec ceva timp pe zi/săptămâna răspunzând sau cel puțin citind întrebările voastre. Știu ca mulți îmi vor sări în cap după. Acesta postare, dar îmi asum consecințele pentru ca as vrea sa aflu cam cum sta treaba.
Problema sta asa:
Nu ca ma deranjează sau ceva. (nu vreau sa fiu înțeleasă greșit) tot aud/citesc pe aici întrebări gen: ma masturbez dar încă sunt virgin/a, am făcut sex oral/anal, dar sunt virgin/a... (conținutul întrebării) nu înțeleg de ce nu înțelegeți ca o data ce va gândiți la sex și va masturbati sau faceți sex oral/anal etc. psihic, nu mai sunteți virgini și copilăria a dispărut. Virginitatea și copilaria fizica (încă nu ai făcut sex propriu zis prin penetrare vaginala) este doar de fațada. Nu știu, poate contează pentru vreun cult religios sau etnie dar nu e ca și cum nu știi ce este sexul. Atâta timp cât te masturbezi, deja, ai făcut sex! Sau sexul oral este totuși sex. Nu înțeleg de ce va asumați prezumtia de virginitate! Argumentați răspunsurilehee hee

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu nu am de ce sa iti sar in cap ca asa este in mare parte.
Eu mi-as face in schimb probleme in legatura cu obsedati sexuali de aici (ca sunt multi) ce pun tot felul de intrebari si asteapta raspunsuri sa aiba material de masturbare.Sau de copii ce habar nu au ce inseamna sex, sau cu ce se mananca dar vor sa incerce pentru ca au auzit sau vazut la alti.Nu cred ca asta trebuie sa invete, si nu cred ca asta trebuie sa avem intre noi.
Prea multe sfaturi cerute pe internet in loc de un mers la medic, prea multi copii paranoici ce vor sa iasa in evidenta, prea multe femei si prea multi barbati ce se plang, spun sau fac lucruri din cauza carora sper din suflet sa nu se inmulteasca.

47 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mirela honey virgin/a esti pana faci sex vaginal

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dar despre el ce poți spune? Mai este el "virgin" sau nu? După părerea mea, o data ce a avut parte de sex oral, a făcut totuși sex... Oral! https://www.tpu.ro/......re-ele-am/

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E virgin nu a penetrat nici un vagin

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai tocmai asta ziceam, este virgin fizic ca nu a penetrat și o fata care are himenul intact, este virgina fizic. Dar psihic, mental nu mai este pentru ca o data ce te gândești la sex, ai fantezii etc. Aia nu mai este o minte virgina, inocenta! înțelegi? Despre asta vorbesc. Mai multe detalii îți/imi pot/poti da în privat!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,ce sa spun, ai si tu dreptate, ce sa facem in privat dragut-o?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

laughing) cu acea cratima, m-ai cucerit.winking nu poți face multe, în privat pe un site!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce romantic, sa stii ca eu as avea ce sa fac in privat cu o domnisoara iubareata ))))))))))))))

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ma bucur pentru tine! Pai ce ar fi sa îți cauți o domnișoară și sa ii arăți ce poți face, în privat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce tu numai esti domnișoară?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți face multe, în privat pe un site!
draga mea avem whatsapp, Facebook

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

1.) nu mai sunt "domnișoară" ca statut, de 8 ani. Chiar aseară discutam cu tine ceva despre relația mea ce durează de 8 ani și dacă ma mai simt atrasa fizic de EL. Iar "domnișoria" (cum zic bătrânii la virgine) am pierdut-o de vreo 13 ani.hee hee
2.) dacă nu as fi casatorita, poate te-aș cunoaște "în privat" dar nu pe Facebook/WhatsApp. Dar nu sunt genul care sa calc pe bec.
3.)si dacă nu as fi casatorita, sunt prea "bătrână" și inca multe alte piedici, ar fi în calea ta, către mine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat virgine mai bine una cu experienta, fii calma ca nu caut asa ceva pe TPU, ai dreptate, esti o femeie unicata, de atatia anii cu un singur barbat, mai e un user care ma uimit

si dacă nu as fi casatorita, sunt prea "bătrână" știu multe alte piedici, ar fi în calea ta, către mine.

ce piedici?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am scris greșit, nu era știu ci sunt multe alte piedici...
Uite pe astea prefer sa nu le spun aiciwinking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea avem privat mesaje, felicitari

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Parca nu voiai cu mine, în privat!laughing glumesc! Nu cred ca este cazul, cel puțin nu acum, oricum nu e nimic grav doar ca nu știu este văzut de tine acest aspect.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa vedem de ce nu ai vrea sa vi cu mine?
Consideri ca sunt imatur,nu sunt pentru o relatie pregatit, nu crezi ca am o slujba bine platita, in schimb tu ai cauta un barbat matur, hotarat, cu o slujba buna

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu te gândi la asta Ray. și Nici nu încerca șantaj sentimental ca nu mai sunt la vârsta la care sa cad în plasa asta. Nu e vorba de tine, daca vrei, vino în privat sa vorbim

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu incerc nici o smecherie, m-am pus in locul tau, ok hai in privat

| agrisan a răspuns (pentru RAY):

Numai vagin?

| RAY a răspuns (pentru agrisan):

Adica?

| OldSoul a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva, eu sunt de acord cu tine.
Poate nu in totalitate, dar undeva la 75-90% ai dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Nu e vorba ca ma ajuta sau nu, ci petrecând aproape prea mult timp pe TPU, vad întrebări doar de genul și într-un fel as vrea sa imi fac o idee despre cei ce cred asta și de ce? În fine, într-un fel m-am lămurit!

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam doar sa stii ca nu esti singura de aceasta parere.
Stii cum e, fiecare intelege si intepreteaza cum vrea, nu-i poti obliga sa fie de acord cu tine, chiar daca opinia lor este gresista.

Unele intrebari sunt chiar penibile, se intelege ca a existat acel contact sexual, dar intreaba daca e virgina.
Prostie mare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu stii ca au existat fete care au nascut, desi erau fecioare (virgine)? Nu ma refer la inseminare artificiala. Pe astea in ce categorie le pui? Eu zic sa nu mai despicam firu'n patru. Sa lasam fenomenul dezvirginarii la cel stabilit din mosi-stramosi: ai facut sex cu cineva? Nu mai esti virgina. Ca pe barbati nu prea ii intreba cineva daca sunt sau nu virgini. De regula sunt destui baieti care se lauda ca nu mai sunt virgini (in sensul ca au avut relatie sexuala cu o femeie), desi nu stiu cum e la pipait pasarica unei fete (femei).

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Da. Știu ca sunt femei care au născut copii fiind virgine. Prima și. Singura care a fost pura, fecioara Maria.
Apoi au fost fete care au rămas însărcinate, fiind virgine dar făcând baie într-o apa unde un bărbat a ejaculatat sau dacă au făcut sex fără penetrare dar a atins-o cu spermă în zona vaginului iar spermatozoidul a fecundat ovulul luteinizat etc. Bla Bla Bla...
Postarea mea avea cu totul și cu totul alt obiectiv, dar vad ca nu m-am făcut înțeleasă!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca nu ai fost inteleasa! Dar... se spune ca nu e de vina cel ce nu intelege o dispozitie pe care o primeste, ci cel care o transmite. Napoleon avea langa el unul din cei mai prosti subofiteri, caruia ii dadea sa citeasca toate ordinele ce le transmitea pe campul de lupta. Daca acesta le intelegea, trimitea ordinul. Daca nu, il refacea acolo unde subofiterul nu-l intelegea.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai n am de ce sa te contrazic fiindca in mare parte ai dreptate in ceea ce ai afirmat. Odata ce practici sex oral/anal nu poti sa ai pretentia ca esti inocent si nestiutor. Apoi conceptul de virginitate din punct de vedere moral nu sta doar intr o membrana subtire numita himen, ci inglobeaza toate practicile cu tenta sexuala. Masturbarea nu implica contact intim cu altcineva e doar autosatisfacere si e privita cu multa ingaduinta din aceasta perspectiva. Lucrurile stau diferit din punct de vedere moral. Intrebarea asta legata de ambiguitatea conceptului de virginitate asa cum e perceput in ziua de azi si eu mi am pus o de multe ori.

| Necunoscut112 a răspuns:

Eu una sunt de acord cu tine. Virginitatea nu constă in prezenţa himenului, ci în "inocență". E o stare de spirit. Dacă o iei in gură sau in poponeţ, clar nu mai eşti virgin/a. Eu una m-am masturbat prima dată, după ce mi-am început viaţa sexuală, prin sex vaginal. Oral am făcut după mult timp de la începerea vieţii sexuale, iar anal nu am facut niciodată. Cu siguranţă pentru mine o tipă care face sex anal sau oral nu este virgină, chiar dacă are himenul intact, deoarece aceste tipuri de sex mi se par chiar mai perverse decât sexul normal.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Foarte adevarat ce ai afirmat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Atâta timp cât te masturbez, deja, ai făcut sex!"
Masturbarea e una, sexul e alta, sau tu ai 12 ani si crezi cã daca ai facut degetica, nu mai esti fatã mare?
La celelalte ai dreptate, psihic nu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am 12 anilaughing) sunt de mult Timp majora. Chestia e ca dacă faci "degetica" sau "l***", nu ai făcut sex dar nici virgin psihic nu mai ești! Vad ca ai înțeles greșit întrebarea. Știu ca himenul și ață penisului rămân intacte (ne atinse, ne rupte) dar psihicul tău deja a făcut sex, fanteziile tale sunt deja pe alta planeta! Nu zic ca la vremea mea, eu nu am făcut-o. Dar crede-mă ca știam ca deja ca mentalitate Nu mai eram virgina.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am fost ironic stai usor, nu mai esti virgin/virginã mintal daca te masturbezi? Tu iti dai seama cã se poate si un copil de cateva luni sã simta plãceri carnale? Sau tu te referi când ai vazut prima putã sau tâtã gata, nu mai esti virgin/virginã "mintal" laughing ce spui tu e cam stupid, fara suparare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Continui sa fi ironic, și chiar gratuit! Uite sa îți spun o chestie: nepotul meu (băiatul cumnatei mele) are 5 ani. Nu a atins nicio "păsărici" și nici nu s-a masturbat (probabil nu mai durează mult pana o va face) dat în schimb, fura telefonul fraților lui sau al mamei etc. Da pe net și spune la microfon "porno" și ia ghici? Se uita la acele filme. Are 5 ani și totuși are erecției și știe ce este ala sex. Le spune băieților ca vrea sa facă sex și presupun ca are fantezii sexuale (știu ca este greșit ca are acces la internet și la acele filme dar sper sa nu ma judeci pe mine pentru asta ca nu eu sunt mama lui, eu doar asist la acesta mizerie) spune-mi tu mie, dacă acest copil mai este inocent și "mental" asa cum zic eu și ție ți se pare ca este o prostie ceea ce zic, mai are el acea minte virgina și inocenta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Când ma gândesc ca la vârsta aceea de abia se gaseau reviste, cine sa fi stiut de filme porno. In fine se poate sa ai dreptate, intr-un fel cu aceastã chestie, imi aduc aminte de filmul Don Jon, filmele porno pot avea reactie asupra creierului mult mai mare, chiar si decât sexul laughing dopamina se elibereaza in intr-o cantitate mai mare. Ce e trist mai ales cu adolescentii si copii in ziua de azi, pentru ca le influenteaza mintile intr-un mod rãu.
Dar nu poti spune nici ca nu mai e virgin, daca te iei dupã a fi "neatins", nu a fost doar experienta cu altcineva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu exact asta am întrebat, despre starea de spirit, nu cea fizica. Nu sunt chiar atât de proasta sa nu îmi dau seama când cineva zice ca este "virgin" ca se refera la starea fizica!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce exact ai intrebat? Tu ai dat doar un repros asa mai subtil la toti adolescentii de pe site, sa termine cu astfel de intrebari subtile, dupã cum se vede. Dar pânã la urma e vina lor? Nu a parintilor? pentru ca nu isi educa copii despre sexualitate indeajuns de bine, sau tu te crezi cea specialã "eu doar asist la acesta mizerie" " eu stiu cum sa imi educ copii, nu ca voi prapaditelor"

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu vrei sa te cerți cu mine și îmi tot cauți nod în papura? Căzusem de acord cu un aspect. Acum te supăra altceva? Nu e vorba ca judec pe nimeni. Nici pe copii, nici pe părinți. Nu am copii, nu știu dacă as fi "mama perfecta" deșii, nu cred ca exista. (mama mea și-a sacrificat viata pentru noi, a stat lângă tata care a bătut-o și a maltratat-o din toate punctele de vedere, pana în clipa în care a murit. și tot nu este considerata "mama perfecta" pentru ca a făcut aceste lucruri bune dar a avut și greșelile ei în educația noastră. Nu ne-a aferit libertate iar asta si-a pus amprenta pe viitorul nostru de atunci și prezentul de acum) deci nu fac vina nimănui. Și nici nu judec copiii ca se masturbează, poate și eu am făcut-o la vremea mea și nu mi-e rușine sa recunosc. Dar crede-mă ca eu în sinea mea, recunoșteam ca fizic încă eram virgina dar deja mintea mea era una perversa. Sau cel puțin asa credeam atunci.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Of bai femeie,, vorbeam in general esti prea emotionalã. Nu te cunoasc sa imi dau eu cu parerea ce mamã ai fi tu.

| Romanul86 a răspuns:

Cei care se masturbează sunt virgini dar nu sunt în stare de feciorie
Cei care practică sex oral și anal nu mai sunt virgini.
După vechia învățătură creștină și dacă sărutai nu mai erai în starea de feciorie.

| Logann a răspuns:

Nu ma cunosti! Nu ai cum sa stii ca eu, minor fiind, cand m-am masutrbat de fapt m-am jucat de-a mana si de-a tata in curte. Am ramas virgin, tin sa te informez, si desi a fost o relatie scurta (fie ea si repetata) am ramas prieten cu dansa. Asa ca data viitoare, gandeste inainte sa scrii.

| Ciprikao a răspuns:

1. Nu stii definitiile.
2. Normal ca iti sar toti in cap la ce aberatii spui.

| anonim_4396 explică (pentru Ciprikao):

Argumentează! pe ce te bazezi când spui ca spun prostii?

| Ciprikao a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bazez pe ceea ce ai zis tu, doar nu o sa iti dau copy/paste. Esti copil de 2006, la ce ma astept?

| anonim_4396 explică (pentru Ciprikao):

laughing) Ce te face sa crezi ca sunt "copil de 2006"? Acel "06"de la nume, poate însemna orice. Nu neapărat anul meu de naștere.laughing

| agrisan a răspuns:

Gresesti profund. Amesteci notiuni de act sexual cu notiuni de autosatisfacere. Nu sunt acelasi lucru.
Consider ca atunci cand iti dai cu parerea trebuie sa ai si ceva notiuni despre subiectul respectiv.
Specialisti in domeniu considera ca dezvirginarea este un fenomen complex, care cuprinde fenomene fizice, dar mai ales psihice.
De asemenea dezvirginarea are trasaturi aparte pentru cele doua sexe. La fete, pierderea virginitatii este considerata uneori doar deflorarea. La baieti pierderea virginitatii era considerata ruperea frenului. Dar... aceste lucruri sunt pe departe acte care demonstreaza dezvirginarea. De ce? Pentruca la fete himenul se poate rupe si din alte motive, decat o actiune exterioara. La baieti frenul se poate rupe sau nu dupa una sau mai multe partide de sex sau chiar prin masturbare.
Fenomenul de dezvirginarea presupune, chiar daca o definim in mod simplist, o relatie sexuala cu implicatii fizice si psihice. Acest lucru nu se poate face decat cu un partener. O fi mana un "partener" de autosatisfacere, dar nu este partener de sex. Masturbarea nu este act sexual.
Asta spus pe scurt.

| anonim_4396 explică (pentru agrisan):

Dar sexul oral/anal? Despre asta ce poți spune? Nu este ceva tot act sexual?

| agrisan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce are baba cu cimpoiu? Da, este sex, sau mai bine zis sunt ambele acte sexuale. Actul sexual presupune sa ai partener si sa fie o interdependenta sexuala intre parteneri. Unii sustin ca si masturbarea reciproca ar putea fi numita ca act sexual, deoarece e cu partener. Dar majoritatea spun ca nu, deoarece nu este prin o "unire" a unor parti intime ale corpurilor partenerilor.