| fujin a întrebat:

Am două întrebări. De câteva zile tot am scurgeri vaginale care sunt albe şi sunt ca şi gelatina şi lipicioase. De la ce sunt, o posibilă răceală la ovare sau e ceva normal? Iar la a doua întrebare probabil că nu voi primi un raspuns serios şi că voi fi luată la mişto, dar încerc oricum: dacă mă masturbez fără să îmi bag degetele înăuntru, nu se vede nicio diferența la vagin, nu? O fac doar la suprafață, fără a apăsa. Dăcă m-ar vedea un ginecolog ar există vreo şansă să spună că nu mai sunt virgină? Ştiu că e o întrebare cam idioată, dar vreau să aflu şi o altă părere în afară de a mea. Mulțumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este cel afirmativ, DA esti in continuare VIRGINA si vei ramane asa chiar si daca vei incepe sa te masturbezi si intravaginal. In urma introducerii unui deget sau a unui/unor orice alt/e obiect/e in vagin, starea de virginitate a fetei respective ramane neschimbata. Virginitate reprezinta de fapt o stare, o conceptie de ordin mintal, de natura psihica, fiindca in fapt virginitatea reprezinta "starea de puritatea" a unei fete fecioare care pana in momentul respectiv nu a intretinut contacte sexuale reale. Virginitatea se pierde, sau mai corect spus dispare, numai in clipa/momentul in care un penis real/adevarat, al unui baiat/barbat intra in contact direct cu himenul/vaginul fetei respective. In cazul tau nu s-a produs nici macar DEFLORAREA "pasaricii" tale fiindca in mod foarte sigur himenul deocamdata este/a ramas intreg/intact. Nici prietenul, nici mama ta, ca de altfel NIMENI altcineva in afara de tine, NU poate constata prin nicio metoda de investigare daca esti sau nu VIRGINA, chiar si daca "pasarica" ta va fi NEDEFLORATA sau chiar si DEFLORATA in urma masturbarii practicate. Trebuie sa stii ca NICIODATA si NICIUN medic ginecolog de pe aceasta planeta NU poate stabili VIRGINITATEA unei fete/femei. Adica NU poate nici confirma si nici infirma daca VAGINUL a fost sau nu penetrat de catre un penis fiindca IN VAGIN nu ramane absolut nici-o urma a sexului intretinut. Medicul ginecolog poate constata doar starea fizica a himenului adica daca acesta mai este intact/intreg sau daca este lezat/rupt adica daca "pasarica" ta este DEFLORATA. Dar chiar si daca medicul prin consultatia efectuata constata ca himenul nu mai este intreg, NU poate sti sau preciza in ce mod, si/sau cand s-a produs deteriorarea himenului. Din acest motiv orice medic ginecolog se va abtine sa faca vreo presupunere sau sa emita vreo apreciere deoarece nu poate risca sa se discrediteze oricat de bun prieten ar fi cu mama ta. Tu poti sustine fara ca cineva sa te poata contrazice ca himenul s-a rupt in momentul in care iti spalai "pasarica" sau ca din cand in cand te-ai masturbat. In concluzie poti sa te linistesti deoarece in mod absolut sigur medicul nu se va hazarda sa de-a vreun raspuns in privinta deflorarii "pasaricii" tale.Multa sanatate!