| 69AnonimuS69 a întrebat:

Am și eu nevoie de niște mici sfaturi. Povestea e urmatoarea: eu sunt virgin și mai mult ca sigur și prietena mea lafel. Nici unul din noi nu are experiență și as vrea măcar voi sa îmi dați niște sfaturi. Cat mai în detaliu. De la început pana la sfârșit. As vrea sa nu faceți mișto și sa mă ajutați. Mersi! happy

Răspuns Câştigător
| RedDeath a răspuns:

Deci, trebuie sa cumperi prezervative Durex Extra Safe + lubrifiant tot de la Durex - obisnuit, fara arome sau mai stiu eu ce chestii, ambele de la farmacie!
Probabilitatea ca un prezervativ sa se rupa devine neglijabila daca se respecta urmatoarele reguli:
-cumpara prezervativul din farmacie si nu din alte locuri (supermarket, chiosc, automate de strada, etc)
-are grija sa comprime "motzul" prezervativului atunci cand il ruleaza, astfel incat sa nu intre aer.
-nu folositi lubrefiante, spray-uri, geluri sau alte produse care ar putea afecta calitatea cauciucului.

In plus, pentru a nu ramanea in vagin ori a curge sperma pe langa el, prezervativul se scoate imediat dupa ejaculare si nu dupa relaxarea peniana.

Ca sa stii cum sa il pui, uite-te aici >>
http://www.seximus.ro/articole/folosire_prezervativ_masculin.php

Ai si explicat in scris, si poze - desenat, nu poze reale, stai linistit!

Deci, ti-as recomanda sa iei un pachet de 3 prezervative sau chiar mai multe, si incerci sa vezi daca reusesti sa il pui corect. Incerci asta pana iti iese cum trebuie - faci cum e explicat in link-ul de mai sus.

Apoi, treci la actiune - faceti peeting macar vreo 15 minute, apoi folosesti acel lubrifiant de la Durex - nu alta marca! si o lubrifiezi bine - pui acolo, pana vezi ca ii mult si lubrifiat cum trebuie. Nu se intampla nimic daca pui prea mult - cu cat e mai mult, cu atat o doare mai putin. Si apoi iti pui prezervativul si intri incet. Doare - dar daca intri brusc, o poti soca acolo mult mai rau. Si dupa ce ai intrat, stai putin, ca doar e prima data, si ea e tare sensibila acolo. Apoi, te misci incet - lent. Mai ai tu vreme dupa prima data sa o faci si repede! Si cand iti vine, scoti, nu lasi pana 'se lasa'.

| 69AnonimuS69 explică (pentru RedDeath):

Peeting? rolling on the floor Adica? :o Si cum se aplica lubrifiantul mai exact laughing? Foloseste ce termeni vrei doar sa inteleaga omul tongue

| RedDeath a răspuns (pentru 69AnonimuS69):

In loc sa razi ca prostu', intra pe 'Sfantul' Google, si cauta ce inseamna, asa cum ai gasit si acest site. Nu te fa de ras singur, si mai si rade de tine, esti prea... usor de citit.

7 răspunsuri:
| monykutza a răspuns:

Sfaturi? In detaliu? Nimic de genul asta nu se explica ci pur si simplu se simte!

| neutrino a răspuns:

Atunci cand doresti astfel de sfaturi si mai ai si ceva pretentii, incearca sa spui ce varsta ai tu, dar si fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la un film pentru adulti, mai bine de atat nu stiu cum poate sa iti explice cineva.
ps: de fapt amintesteti ce vezi acolo, nu e ca nu te-ai uitat laughing

| Skilline2012 a răspuns:

Salut! Cred ca te-ar ajuta mult si filmul "The first time", se intampla exact acelasi lucru.
Sa fii sigur ca nu va merge bine din prima pentru ca nici unul nu stie cum sa procedeze, dar la a 2-a incercare va fi mult mai bine, amandoi stiind cum sa procedati.
Iti dau un sfat: nu fii brutal si fa o seara cat mai romantica pentru prietena ta daca o iubesti, astfel facand-o sa se simta in largul ei si sa-i creezi un moment de neuitat.

Sincer nu prea stiu sa-ti explic cum sa faci. Ar fii fost bine daca aveai contact cu o fata care nu mai era virgina, aceea invatandu-te si ce sa faci.

In fine, multa bafta! big grin

| Valleria a răspuns:

Nickul tau ..eh nickul tau.

Sfatul meu e sa nu te grabesti si sa fii sigur pe tine, nu te gindi la ce ai vazut prin filme ca mai greu o sa-ti fie. Pur si simplu traieste momentul, si totul va veni de la sine.