| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o "problemă" sunt îndrăgostit de o colegă de clasă de cam de anul trecut din Mai, acum sunt clasa a 10-a ea este cam tot ce mi-aș putea dorii de la o fată, este aproape perfectă din punct de vedere al caracterului și al fizicului pentru ceea ce îmi doresc de la o fată. Chiar o plac și nu știu ce să fac, am tendința să cred că și ea mă place, o colegă care este prietenă mai bună cu ea încerca anul trecut să îmi spună asta dar nu știam ce să cred. Nu sunt foarte priceput cu fetele. thinking Din păcate ea este dintr-un sat al județului și face naveta deci nu avem cum să ieșim împreună ne vedem decât la școală și fiind cam timid cu ea nu prea vorbim nici în afara școlii pe net etc. Aș vrea să vă cer părerea despre ce ar trebui să fac, vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Trebuie sa ii spui
sau sa ii spuna o prietena daca vrei sa fi cu ea
trebuie sa afle
apropie-te intai de ea
vorbeste mai mult cu ea
ajut-o
hai nu mai fi timid
fa-ti curaj
nu ai nimic de pierdut
tot ce conteaza e sa fi tu
sa-i arati cat de mult o placi
sa te comporti frum
sa vorb frumos

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Este penal sa te indragostesti de cineva din clasa...Asta e parerea fetelor si cam suntde acord.

| fatamicutzasirautza a răspuns (pentru 愛日本):

Nu e de loc. De fapt taman invers pentru ca pot sta mai mult cu el/ea si asa va cunoasteti bine.

| MadRadiologist a răspuns:

Sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ce simti pentru ea...nu ai nimic de pierdut