| baiatulxboyx a întrebat:

Bun. Sa incepem cu inceputul :
A venit la noi in clasa a 4-a o colega foarte frumoasa numita X. De atunci toti baietii o placeau dar cine era cu dragostea prin clasa a 4-a?!
In clasa a 6-a cred eu ca a inceput sa flirtreze in secret cu un coleg numit y care desigur o place la nebunie numai ca nu recunostea. prin vacanta de clasa a 6-a eu mi-am facut o gagica pe nume z numai ca eu eram cu ea doar din mila si doar pentru ca m-a rugat colega x, deoarece erau prietene bune. eu pe atunci nu stiam sa sarut, iar colega x s-a oferit sa ma invete, oare cum, sarutandu-ma cu ea, ea avand la randul ei tot un prieten de 16 ani cam asa. eu m-am gandit ce m-am gandit cu toate ca eram indragostit de fata x, am zis nu, deoarece eram cu colega z si nu vroiam sa afle colega z. Prin clasa a 7-a, dupa ce m-am despartit de colega z pentru ca nu o placeam deloc, am inceput sa vorbim din nou (eu cu colega x ). Vorbind despre saruturi, cu cine s-a mai pupat ea, eu i-am zis ca am avut odata sansa de la ea sa o pup si eu, dar am dat cu picioru, ea raspunzandumi cu faptul ca daca vreau acum, i-am zis da. dupa o saptamana am sarutat-o fiind primul meu sarut si mi-a placut la nebunieeee, deoarece am sarutat fata de care eram indragostit, ea fiind cu un alt baiat pe atunci. mi-a placut atat de mult incat am mai rugat-o odata. ea a zis ca nu stie si am inceput sa o intreb daca sigur a vrut sa ma sarute si daca nu a fost doar asa pentru ca trebuia ( eram innebunit, si stiu am fost penibil, faceam orice pentru un al 2-lea), probabil nu mai vroia pentru ca inainte de sarut incepusem sa-i marturisesc ca am emotii si alte chestii facand-o si pe ea sa aiba emotii si am facut atata lucru pentru un ceva asa marunt, ea raspunzandumi in sfarsit la intrebarile mele ca nu ma place si alte chestii insa nu inteleg de ce a mai facut-o, fara sa o silesc, frangadumi inima. insfarsit am prins-o odata cand era mai fericita si i l-am cerut din nou pe al 2-lea. a zis da insa fara o data fixa. ma rog. de atunci am inceput sa vorbim mai rar si alte treburi d-astea. nu i-am mai amintit.pe la sfarsitul clasei a 7-a am inceput din nou sa vorbesc cu ea si chiar iesind odata pe afara doar eu cu ea. si a trecut si clasa a 7-a. Prin vacanta dintre clasele 7-8 am inceput sa ne imprietenim din nou, zicandumi toate problemele ei iar eu ajutand-o cu sfaturi, iar mai apoi am inceput sa iesim si pe afara doar noi 2, vorbind despre lucruri diferite, eu cumparandui tot ce vroia, ne plimbam vreo 3-4 ore in sir si vorbeam despre multe lucruri, pe mess de asemenea nu era zi in care sa nu vorbim, ea incepand mereu conversatia. insa nu simt ca s-a atasat de mine. insfarsit acum sunt a 8-a, vorbim tot timpu, iesim pe afara dupa ore, o ajut la teme, ii cumpar sucuri dulciuri inghetata cand iesim pe afara. ne plimbam in continuu, chiar cateodata ma cheama ea pe mine afara, mergem la scoala impreuna si alte chestii din astea. am uitat sa va zic ca prin clasa a 7-a ea cu colegul y se sarutau tot timpu in clasa si aceasta colega x avea prieten, insa nu pe colegul y, pe altul si chiar se gandeau la o relatie ceea ce ma distrugea pe mine pe zi ce trecea, eu fiind mai timid si nevorbind cu ea stand doar cu prietenii mei acestia nebanuind nimic. apropo inainte ca colega x si colegul y sa se inteleaga asa bine, colega x vorbea cu mine pe mess si imi zicea tot ce zicea colegul y, cum ca se impusca daca colega x nu e cu el, si alte amenintari, mai apoi cumparandui carduri de memorie si alte cadouri scumpe, colega x atasanduse de el, ba chiar creeand un id separat cu numele colega x loveee colegu y. ma rog. ramasesem la clasa a 8-a cum ieseam noi impreuna si vorbeam tot timpu si in fiecare zi si eu cumparandui tot ce vroia si mergand cu ea peste tot, ba chiar azi merg cu ea la doctor doar noi 2. off. si inainte sa se termine vacanta de a 7-a ea se certase cu colegu y deoarece acesta vroia sa fie cu ea si aceasta ii promisese ca in vacanta de a 7-a va fi cu el, insa nu s-a intamplat deoarece el mergea tot timpu in parc si nu statea deloc cu ea si aceasta nu vroia doar o relatie pe mess. insfarsit a inceput clasa a 8-a si colegul y prima zi nu vorbea deloc cu ea si nici ea cu el, dar s-au impacat si acum colega x sta numai pe langa colegul y, luandul in brate, pupandul pe obraz etc. insa colegului y ii e rusine sa raspunda cu aceleasi chestii indepartand-o cu toate ca el e innebunit dupa ea si vb cu ea pe mess tot timpu si o intreaba daca vrea sa fie cu el dar aceasta zice ca nu stie ca el o respinge si pe mess o iubeste. urmatoarea zi ea, colega x, iar dadunduse la el cu toate ca eu i-am spus sal lase ca nu e demn deoarece e nesimtit si te respinge. Urmatoarea zi ea, flirtrand din nou cu el dandui a mia sansa, dupa tot ce i-am spus ca nu e bine ce face, insa de aceasta data el raspunzand cu un sarut si alte chestii, pupanduse toata ziua si vorbind si stand in brate, eu murind atunci pe loc. adica cum sa te dai la un baiat dupa tot ce a facut, jignind-o ca e pitipoanca, ca nu sta decat cu baieti de 16 ani, nebagand-o in seama, ea umilinduse stand cu el iar acesta o impingea.

Nu stiu ce sa fac. de asta am apelat la voi. Oare ar trebui sa nu mai ies cu ea?
Sai zic ca vreau sa fim mai mult decat prieteni?
De asemenea mai flirtram si pe mess insa nimic foare important.
Am vreo sansa cat timp exista colegul y? adica eu nu ma cred foarte frumos chiar daca ieri mi-a zis o fata ca sunt bun ( cum spunem noi la fete ca sunt bune, insa la genul masculin) la fata ma consider frumos, chiar daca la corp nu sunt chiar cine stie ce, sunt mai grasut. colegul y are si bani si arata si bine zic eu. Si eu am bani, are tata vw pasat ultimu model, am tot ce-mi trebuie etc. Nu stiu ce sa fac, fata x m-a imbratisat si pe mine, si pe colegul y cu care se si saruta, si pe inca un coleg care e la moda etc si ii zic fetele ca e bun si alte chestii. adica face asta cu colegul y doar ca trebuie sau nu stiu de ce. ce sa fac? ea ma considera prieten si vorbim prin clasa. dar eu vreau mai mult
Va rog ajutati-ma. o iubesc foarte mult! si ne si cunoastem
Oare ma foloseste?
CE sa fac?

Răspuns Câştigător
| chocolattee a răspuns:

Atunci intr-o zi. ia tu initiativa, stiu ca te doare.cunosc senzatia, dar spune-i ceva de genul ca intotdeauna ai avut sentimente mai deosebite pentru ea, ca. ti-ar fi placut mult sa fiti mai mult decat prieteni dar daca ea e fericita acum tu nu te bagi si-ai sa ii fi alaturi oricand are nevoie. Iti spun eu ca se va inmuiaaa rau de tot, a da si la final roag-o sa ramana intre voi chestia, ca n-ar fi prea placut pentru tine sa se afle :-s.

23 răspunsuri:
| LoveMe a răspuns:

Frate, dar n`am rabdare sa citesc tothee hee

| CybeRAthlete a răspuns:

Dar iti place foarte mult sa tastezi. ce am vazut intreacat asa pentru ca nu sti sa faci un rezumat, te considera un prieten. o data ce esti de partea aia a baricadei, greu poti sa sari.
nu e bine sa fi cu cineva despre care sti tot. va interveni monotonia, nimic nou, nimic de descoperit in timp unul la celalalt.
plus ca in clasa a 8-a dragostea e o chestie ciudata, ireala chiar...
nu e nici o dragoste, stai linistit, dar daca vrei sa incerci, calmeaza apele, apoi cand apar noutati, va schimbati cat de cat incearca iarasi. esti blocat momentan.
bafta

| doroteea a răspuns:

Se foloseste de amandoi. Mi-ai facut capu mare, fa si tu ecuatia si rezolv-o. glmlaughing poate nu te place si vrea sa fiti doar prieteni. probabil vede in tine un prieten apropiat si atat.sau poate nu-i plac baietii mai grasuti.eu zic sa iti faci o pr sa nu mai sai dupa ft asta, nu merita.

| oanawww45 a răspuns:

Stiu genul acesta de fete, sunt si la noi in clasa noi le numim #nu conteza. Daca colegul y se comporta asa urat cu ea cand ea tot flirtra cu el inseamna ca colegul y este un idiot din toate punctele de vedere! Dar si colega x are un caracter slab, asa zic eu, poate chiar te iubeste din moment ce ati petrecut atat de mult timp inpreauna adica daca voi ati devenit bun prieteni si mult timp, atunci ar trebui sa simta ceva pentru. tine (ar trebui ) intoadeauna cand o femeie si un barbat se inprietenesc nicioadata nu sunt doar prieteni, iti spun asta din propria experienta, eu m-am inprietenit cu multi baieti si cand auzeam ca are iubita eram geloasa chiar daca spuneam ca nul iubesc, nici nu ma iutam la el, cred ca asa este sin cazul ei, poate vrea sa vada daca esti gelos sa vada ce-ai face(fetele adora sa faca pe barbati gelosi dar ca sa vada cat de mult le iubeste si mie imi place)cred ca te pune la incercare sa vada daca tu chiar meriti sa fi cu ea, ea stie ca e frumoasa si poate sa aiba pe oricine de aceea te testeaza asa de mult adica tot sta pe langa ala si cred ca ea stie ca ala y se compoarta asa urat cu ea adica sa fim seriosi ea nu poate fi asa proasta! Asta eu nu stiu tu te-ai inprietenit cu ea tu sti daca este fata desteapta sau nu! Sau o alta vrienta : vrea sa auda ca e iubita si vrea sa iti demonstreze ca poate sa fie cu cine vrea de aceea sata cu y. Multe fete fac asta numai ca sa le cedezi tu la picioare, sunt fericite daca aud daca sunt iubite. E ceva natural dar e ceva exagerat la ea poate ca chiar te iubeste. Poti sa-i spui ce simti dar sa fi puti indiferent ca sai poti strica palnul si ca sa renunte la y pentru. tine poti sa-i spui ceva de genul asta : ''Stii, eu te iubesc de fapt te si iubeam dar nu cred ca o sa mai rezist, colegul y lui ii este idiferent daca este cu tine sau nu la fel si mie trebuie sa ma obisnuiesc cu gandul asta, deci nici mie u imi va pasa daca nu vrei sa fi cu mine, stai cu el. Cu toata frumusetea ta ai ajuns langa cineva care te respinge e rusinos.Cred ca nu iti pasa de sentimentele mele, nu? '' Dar sa nu fi timid cand incerci sati spui sentimentele. Bafta si sper sa faci mutarea potrivita!

| oanawww45 a răspuns:

Acum nu o mai ignora, si ea se lauda cat de mult ii place de el?:-o nu stiu ce se va intampla acum ...eu am incercat sa explic ce am stiut dar aici iti trebuie o ghicitoare straight face nasol

| Bebelushaaː a răspuns:

E clar ca fata va folosit pe amandoi. Poate ca pe colegu` y a inceput sa il iubeasca si sa tina intr`adevar la el, dar pe tine te vede ca pe un prieten bun si atat. Cand ti-a dat primul sarut erati mici, nu stia ce simte, nu stia ca pe tine te va innebuni acel sarut.
Eu zic sa incerci sa te indepartezi de ea. Sau poti incerca sa ii spui ca tii la ea mai mult decat la o amica.
Incearca macar. Incercarea moarte n`are.winking

Pupici :*

| chupachups1234 a răspuns:

Desteptu lu peste prajit - daca iti place o fata si e o zodie care zici tu ca nu te potrivesti cu ea nu mai incerci?rolling on the floor

| Tiby a răspuns:

Moaamaaa. nu te dor degetele? laughing

| NoBoDy_7286 a răspuns:

Valeu u ai facut eseu aici! deci fa asa :zii ce simti sau nu zi nimica

| baiatulxboyx explică:

Cum adica sa calmez apele?big grin nu se poate mai repede? ar trebuie sa mai ies cu ea? si daca ma mai indepartez de ea, ea se va apropia mai mult de colegul y. si nu cred ca se va mai uita la mine... sad mersi oricum big grin

| baiatulxboyx explică:

Am sarutat-o odata chiar nu ajuta cu nimic? sad

| baiatulxboyx explică:

@ tiby nu ma ajuti cu nimic straight face vreau pe cineva care sa citeasca tot. nu cred ca se va plictisi.big grin

| baiatulxboyx explică:

Stiu ca am scris mult, dar simteam nevoia sa ma descarc. am nevoie de cineva folositor big grin

| baiatulxboyx explică:

@oanawww45 Colegul y ca si mie e innebunit dupa ea. daca vroia sa se omoare pentru ca aia nu vroia sa fie cu el iti dai seama ca nu e chiar asa. oricum apreciez raspunsul :D

| baiatulxboyx explică:

Poate iese cu mine doar pentru ca se simte in siguranta. nu stiu ce sa cred thinking

| baiatulxboyx explică:

Off acum a inceput sa-mi povesteasca cal place mult pe colegul y si ca s-a schimbat ca nu o mai respinge si acum o ia in brate ii spune iubita, o pupa. ma termina sad. eu ii raspund cu blandete dar nu stiu cat ma mai pot abtine. ar trebui sa astept sa inceapa relatia si sa stau pana o termina?sad

| Micr0b a răspuns:

Pai eu iti zic sa nu sari la gatul fetei.stai mai retras de ea si incearca sa pari mai la moda ma tare etc dupa acea o sa se indrogosteasca ea de tine (pe langa alte fete) si asa reusesti

P. S si tiby mai bine nu scrieai ca nul ajuta cu nimic pe baiat

sper sa-ti fie de folos si daca e stilul mtau sa fi mai timid nu prea ai sanse frate succeswinking

| rikku2010 a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca ajuta putin si asta, dar ea stie cat de mult o iubesti? nu trebuie sa te opresti (adica sa incetezi sa o mai placi )ci din contra.aratai cat de mult o placi.inceara sa afli daca isi doreste ceva mult ce "colegul y"nu stie si poate ii poti indeplini dorinta.
bine depinde si ce zodie sunteti amandoi poate de fapt nu va potriviti.
ei chiar ii place de acel baiat?
incearca sa faci ceva sa o atragi.sa te bage mai mult in seama.
poti sa ii scrii un biletel care sa il pui pe banca sau undeva sa il gaseasca si sa nu iti scrii numele sa fie de la un "baiat secret" sau gandeste-te la ceva.
si nu cred ca te foloseste
(apropo nu te dor mainile?)laughing
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o legatura intre voi si eu cred ca atunci cand te-a sarutat a simtit ceva dar sti si tu ca toate fetele stiu sa minta perfect sunt sperante si daca o vrei trebuie sa te duci la ea si sa ii spui ce simti este cel mai frumos lucru de care pot avea parte fetele.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca ea este mai mult ca o amica pentru tine si daca ea nu vrea sa fiti impreuno lasao caulta alta nu-ti mai bate capul cu ea

| Zoro11 a răspuns:

Sunt de acord cu chocolatteewinking

| silociiuliandanielgabrielionutvalyconstatinnnnn a răspuns:

Nmik stai linistit nu te mai baga tu id meu dani.sucaruu

| Vypera a răspuns:

Continua nu te lasa ea poate te place dar nu spune... imi dai fundita?:d