| fatarebela21 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor am un iubit de o luna si ceva dar inca nu ne-am intalnit in realitate numai pe facebook si ne-am inalnit de vreo 5 ori inainte sa fim impreuna faza e ca eu il iubesc foarte mult dar am impresia ca el mai inseala nu stiu e primul meu iubit el mi-a dat like la aproape toate pozele de pe facebook dar nu mi-a lasat nic un comentariu si altor fete de la scoala lui le lasa commuri cu esti frumoasa esti superba si mie nu! am mai visat odata cu el ca imi spunea ca iubeste pe altcineva si nu ma mai iubeste pe mine iar cand m-am trezit am ramas parca cu traume dar i-am povestit tot ce am visat mamei si ea mea spus ca asta inseamna ca ma iubeste doar pe mine si poate e adevarat deoarece am visat ca voi lua un 2 la test si de fapt am luat 9! oricum asta nu prea conteaza dar as vrea sa il fac si eu gelos as cam avea nevoie de un baiat dragut de vreo 13 14 ani cine ma ajuta? adresa mea este singurecelmaibine@yahoo.com
va rog mult astept baieti draguti, inalti, si fetele va rog sa imi spuneti parerile voastre despre vis si despre commuri ce ar trebui sa insemne va rog mult
dau funda vot!

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! O sa-l pierzi daca il faci gelos.Trateaza-l cu indiferenta daca nu mai vorbeste cu tine. Daca te place cu adevarat te va cauta.Si daca nu te cauta el pierde.
Fruntea sus! Nu merita sa pui suflet pentru cineva care nu merita. happy

2 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Deci u ai 14 ani? zi ca sa nu ma agit

| AditzaAditsssa a răspuns:

Buna! Imi pari un pic copilaroasa, sincer...In primul rand chestia cu visul in cazul asta mi se pare o prostie, repet, in cazul asta.Nu cred ca ceea ce ai visat tu inseamna neaparat ceva, ca nu te mai iubeste, ca vrea pe altcineva.In al doilea rand nu inteleg de ce nu va intalniti si de ce nu avceti o relatie normala? Spui ca ai impresia ca te inseala.Ati discutat aspectul asta? Daca va iubiti, asa cum ai si specificat tu, ar trebui sa comunicati mai mult, mai ales ca nu va intalniti.Eu nu vreau in niciun caz sa te superi sau sa iti fac rau,dar sincer,faptul ca el,ca baiat nu se vede cu tine, nu iti face complimente, ba chiar le face altor fete, ma determina sa cred ca cel putin din partea lui, nu e serioasa treaba.Iar chestia cu "vreau sa il fac gelos" chiar nu e cea mai buna metoda.Eu cred ca tu esti destul de draguta si nu ai nevoie sa apelezi la asemenea tertipuri pentru a fi iubitaCel mai bine e sa dicutati toate aspectele astea, sa vedeti ce vrea fiecare dintre voi, si mai ales ce vreti unul de la celalalt.Si orice ar fi, tu esti micuta, frumoasa, ai tot viitorul inainte, iar el nu va fi nicidecum ultimul.Invata sa te iubesti mai intai tu pe tine, sa te respecti, sa fii sigura de fortele tale si sa fii puternica.Te pup, ai grija de tine si mult succes orice ai face!