| eusicumine98 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. E o poveste mai lunga si sper ca va indurati sa ma ajutati.
Acum aproximativ o luna am fost la patinoar cu 2 prietene de ale mele. Una dintre ele (x) trebuia sa se intalneasca cu un baiat pe care il placea dar el nu a mai venit si nici nu a anuntat-o asa ca ea s-a enervat si mi-a zis sa ii arat un baiat "bun" de pe patinoar, asa ca i-am aratat. Nu stiu cum a facut ca dupa ceva timp o vad de mana cu el straight face. A zis ca a cazut in fata lui si au facut cunostinta. Cand sa plecam acel baiat (y) a venit si i-a cerut nr. In urmatoarele vreo 3 seri am dormit la prietena mea si vedeam tot ce vorbea cu acel baiat si cate o data ii spuneam eu ce sa vorbeasca cu el.
Apoi a vorbit cu el si au hotarat sa se intaleasca... Dar ea nu vroia sa mearga singura asa ca m-a luat si pe mine si pe inca o prietena. Pana cand sa se intalneasca vorbea cu el prin mesaje doar ca eu scriam totul. Cand s-au intalnit stateam ca prostii si ne uitam unii la altii, numai eu ce mai ziceam una alta ca sa nu stam chiar in tacere. Prietena mea nu zicea nimic iar y, adica tipul, mai zicea si el cate ceva. Apoi irasi am dormit la prietena mea si vorbeam eu cu el in locul ei.
Mie a inceput sa imi placa de el iar prietena mea intre timp s-a cuplat cu altul dar inca mai vorbea cu el asa ca am rugat-o sa ii spuna adevarul tipului iar ea i-a spus dar i-a spus totul sanand foarte dragut chiar daca nu era. Alta prietena de-a mea imi zicea sa ii iau nr si sa vorbesc cu el si asta am facut.
I-am spus cine sunt si in fine mai ziceam eu cate ceva iar apoi l-am intrebat daca o mai place pe prietena mea si a zis ca da si dupa vreo 2 zile i-am zis ca imi place de el si dupa vreo zi l-am intrebat ce face si a zis ca e pe afara si l-am intrebat daca nu ii este frig si a zis ca ba da pentru ca nu are cine sa il incalzeasca si i-am zis sa o cheme pe prietena mea si a zis ca nu, sa vin eu. Prietenele mele ziceau ca isi bate joc de mine asa ca nu i-am mai zis nimic iar dupa vreo 3 zile imi trimite mesaj cu "ce faci draga" si am mai vorbit atunci o leaca cu el si i-am povestit asta prietenei mele x si a zis ca la fel vorbeste si cu ea si i-a trimis mesaj ca e un nesimtit si nu stiu ce.
Apoi in seara asta am iesit in oras cu o prietena si statea intr-un magazin pe o banca si dintr-o data il vad pe el cu niste prieteni ca vine din spatele nostru, vine exact prin fata noastra apoi pleca si prietena mea a zis ca s-a uitat dupa el si ca s-a oprit sa se uite la noi. Apoi ne-am mai plimbat o leaca si veneam pe un trotuar iar el era pe cel de partea opusa a strazi, amandoi mergand in directii diferite. Probabil incercand sa dea cu o prtada in fata noastra cand a aruncat a ajuns pe strada iar noi ne-am uitat la el si am inceput sa radem.
Eu nu stiu ce sa fac... Adica sa mai vorbesc cu el sau nu? E un mitocan sau nu? Si-a batut joc de mine sau nu?
Voi ce ati face daca ati fi in locul meu?
Va rog sa ma ajutati si scuzati daca nu e potrivita categoria.

6 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Mai intai trebuie sa il cunosti mai bine, desi e foarte greu sa cunosti o persoana cu adevarat. Poate ca va simpatizeaza pe amandoua, dar nu inseamna neaparat ca e si indragostit de vreuna din noi. Asta stie numai el.Tu incearca sa iti dai seama din felul in care se comporta cu tine si cu prietena ta daca chiar ii place mult de una dintre voi.

| Amalia2305 a răspuns:

Îl cunoști de puțin timp,nu cred că ar trebui să ai pretenția să-ți vorbească diferit fată de cum vorbește cu lte fete,mai ales cum vorbește prietena ta știind și tu că încă o mi place și pe ea. Oricum ca să nu o mai lălăi aici îți spun ce aș fi făcut eu : l-aș fi lăsat în pace,un asemenea baiat nu mi se pare potrivit, gândește-te că dacă este frumos și popular, cu alte cuvine, cum spunem noi fetele,"bun" este și foarte dorit de lte fete, deci ar trebuinsă te gândești că poate nu vorbește așa doar cu tine și prietena ta, ci și cu multe altele.
Părerea mea, tu faci ce crezi. :* sper aă te fi ajutat. Funda?batting eyelashes

| Amalia2305 a răspuns:

Și dacă totuși îți place foarte mult de el încearcă să-l cunoști mai bine, să vezi ce-i poate capul. Sper să iasă așa cum vrei tu. Succes!

| Amalia2305 a răspuns:

Scuze pentru multitudinea de greseli facute straight face laughing)

| XyYx a răspuns:

Eu una as incerca sa il cunosc mai bine. Nu trebuie sa te arunci de la inceput in bratele lui, mai intai incearca sa vorbesti mai multe cu el, ce ii place, ce nu ii place, ce isi doreste de la viata, si alte chestii de genul asta.

Cel mai ok ar fi sa discutati fata in fata, la un suc/cafea, nu prin mesaje, pentru ca asa ti-ai da seama cum este el, daca te vrajeste pur si simplu, sau daca te place cu adevarat.

Incearca sa nu ii arati ca il placi atat de mult, in sensul ca esti disperata dupa el, pentru ca asa va profita de tine! Sper ca te-am putut ajuta si multa bafta!

| sophie12helen a răspuns:

Pai,prin intermediul unei prieten\unui prieten, incearca sa afli ce gen de baiat este.Iesi la o intalnire cu el, dar nu doar voi 2.Ai putea sa inviti o fata cu iubitul ei.Ei va vor povesti despre ei, iar tu o vei ruga pe prietena ta (inainte de intalnire) sa tot bata apropouri de tine si y.Iti vei da seama dupa intalnire daca e potrivit pentru tine sau nu.