| nevermind464 a întrebat:

Am si eu problemele mele cu sentimentele!
Deci... Imi place de un baiat din clasa a -7-a, eu fiind acum in clasa. a-8-a. Eram colega cu el de banca s de atunci imi place de el. Nu i-am zis pana acuma numai unei singure prietene, ea fiind chiar colega de clasa cu mine. Pana acuma mi-a dat senzatia ca ma place, adica tot vorbea cu mine tot felul de chestii, dar ceea ce m-a facut sa ma gandesc mai mult a fost ca ma tot intreba de cine imi place.
Sapt. trecuta tot a intrebat-o si pe ea si pe mine de cine imi place. Ieri, prietena mea ( am pus un plan la cale) a vorbit cu el si i-a zis ca imi place de doi baietiȘ unul cu care am iesit o data si altul de care nu i-am zis. Prietena i-a spus ca dupa indiciile pe care i le-am dat ei, ar fi vorba despre el. Problema ii ca el nu prea a avut o reactie buna si cand prietena mea l-a intrebat daca el ma place, a spus "mai mult spre nu". Is foarte trista si suparata, dar totusi m-am pus in locul lui si m-am gandit ca si eu as fi zis acelasi lucru daca ar fi fost invers situatia, cu toate ca il plac... adica poate s-a gandit ca ii o farsa, avand in vedere ca fata aceea ii cea mai buna prietena a mea. Peste cateva sapt. avem banchetul si as vrea sa-i recunosc, dar mi tare rusine. Va rog sa imi dati niste sfaturi despre cum sa vorbesc cu el si din astea pentru ca eu nu stiu puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Thextruexme a răspuns:

Ii spui in fata.De ce nimeni nu poate sa faca asta? El a zis ca ea a zis ca eu i-am zis ca eu cred?!?, nu te mai complica spune-i ca prietena ta a incercat sa spuna ca iti place de el dar nu i-a iesit deci ii zici tu ca il placi.

4 răspunsuri:
| JusTLiVe a răspuns:

Invata ca ai capacitate nu dragoste.

| ByByEly a răspuns:

Pai invita-l la banchiet sau altundeva si fi sincera cu el crede-ma iti spun din experienta sinceritatea e cheia succeslui iar daca zice n poate n a fost sa fie si treci peste asta e

| Radizor a răspuns:

Degeaba numai poti face nimic taieti venele

| nevermind464 explică (pentru Radizor):

Chiar daca nu mai pot face nimic, viata merge mai departe laughing)