| Kimberly13Selena a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. Este vorba de un baiat cu care am fost pe combinatii. Am iesit cu el de 2 ori, prima oara cand l am cunoscut era genul ala de baiat pe care mi l imaginam, baiatul visurilor mele practic. Am vb cu el cateva zile si mi-a intrebat daca poate sa spere la mai mult sau vreau sa fie just friends. Iar evident raspunsul meu a fost ca imi doresc ceva cu el. A doua oara cand ne am vazut a fost putin distant si dupa l am intrrbat prin mesaje ce e cu el. Raspunsul lui a fost ca sunt prea cuminte pentru el si a bagat scuze total aiurea. Am suferit 2 saptamani dupa el pentru ca m-am atasat tare. si i am scris pana la urma sa ne impacam oarecum. A fost foarte fericit in seara aia si a zis ca el crede ca suntem impreuna indirect. Iar in urmatoarea zi a fost cu o prietena de a lui mai curva asa si aia l a influentat intr-un fel. El mi-a spus multe minciuni ca sa ma faca sa l urasc si tot nu a reusit. Eu tot tin la el. Acuma au trecut 2 luni si prietena mea cea mai buna este intr o relatie cu unul dintre prietenii lui, iar din acest motiv mi s au declansat din nou sentimentele ( oricum nu l uitasem si inca ma gandeam la el ). In momentul de fata are iubita si a tinut neaparat ca eu sa stiu acest lucru spunandu i la prietenul comun sa mi transmita asta. Acest baiat este bipolar si cam influentabil. Dar eu il iubesc asa cum este el. Mi as dori candva sa mai avem o sansa. Crede ti ca este posibil acest lucru? Eu am impresia ca ma uraste din motivul ca m-am enervat cand am aflat de prietena aia a lui ce s-a bagat intre noi si l am jignit pe el. Niciodata nu am tinut asa de mult la un baiat. Ps. Am 17 ani ( in cazul ca o sa primesc raspunsuri rautacioase de genul ca poate sunt prea mica de relatie sau ca am vreo 12 ani si ma gandesc la baieti ). Va multumesc din suflet pentru cei care imi vor raspunde. Dau funda raspunsului cel mai complex!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu am inteles in ce fel de combinatii ai fost cu asta?
Pentru ca tu esti cea care a scris :
"Este vorba de un baiat cu care am fost pe combinatii"...

Dupa explicatiile date de tine mai sus, reiese ca baiatul nu are nici uns en=tiemnt pentru tine si nici nu te vrea, spunandu-ti in diverse ocazii asta, sau chiar prin intermediul prietenilor, ca are iubita.
In acest caz, indiferent ca ai 12 ani sau 17, tot barnza aia este, ca trebuei sa intelegi de vroba buna, ca NU poate exista vreo relatie intre tine si acest baiat, pentru ca tu nu existi pentru el!
Nu inteleg de ce atatea insistente din partea ta, cand baiatul face tot posibilul sa-ti trimita mesaje ca nu te vrea, ca are pe alta sau ca nu-i interesat.
Din punctul asta de vedere, se pare ca si tu suferi de deficit de atentie, odata ce ti sa- explicat prin nenumarate moduri ca baiatul nu este interesat de tine si tu continui sa-l cauti.

Din punctul meu de vedere, cred ca este vorba de o ambitie personala, pentru ca asta nu mi se pare dragoste din partea ta, doar obsesie bolnavicioasa, cu cineva care continua sa te refuze si cu fiecare refuz se pare ca devii tot mai indajita sa obtii ce veri tu.
Sper sa te trezesti la realitate si sa intelegi ca, in viata reala, oamenii nu sunt atat de buni si asculattori ca papuselel din viata de copil. Poate intr-o zi vei intelege ceea ce-ti spun acum, cand vei mai creste si te vei maturiza.

| minrest a răspuns:

Daca e nebun ce mai vrei de la el. Zi mersi ca isi ia plasa alta. Tu zici ca il iubesti asa cum e, da? Nu, caci nu stii cum e. Nu poti sa te iei dupa cum se poarta, e un om nebun ale carui ganduri sunt mai straine pentru oamenii normali decat gandurile unui extraterestru (daca exista extraterestrii si daca extraterestul nu e nebun, normal).

| sofisis a răspuns:

Ma dar la voi toate se termina lumea cu cate un carlig d'asta de rufe?
Uita-l!
Nici macar nu ati avut vreo relatie sau ceva...s-a amuzat omul dar acum are iubita. Trezeste-te si gaseste unul pentru care contezi TU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ajungem departe pe plan social, oare de ce suntem rusinea Europei?

Răspuns utilizator avertizat
| petitconseil a răspuns:

Nu-l mai iubi ca nu are rost.Tu iti dai seama cate fete a mai pupat dupa ce s-a cam despartit de tine? Ti-ar place tie sa il mai primesti inapoi cand stii ca deja a mai umblat si cu aia, si cu aialalta? Din moment ce un baiat te-a placut si a vrut sa fie cu tine, dar nu a fost destul de destept sa te pastreze, fii sigura ca vei mai gasi pe cineva care sa te aprecieze asa cuminte cum esti.Sunt destui baieti care cauta fete cuminti si la locul lor.Zi mersi ca te-ai scapat de unu care ii place sa umble din floare in floare.Toate cele bune iti doresc si sa auzim de bine.