| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Am încheiat o relație cu un băiat care încă mă sâcâie din când în când, dar am rămas prieteni.
După ce a început să se dea la o colegă de-a mea i-am pus punct de tot! Pentru că el mi-a trimis un mesaj cu "Nebunatici, te vreau înapoi!" și a repetat lucru' ăsta, dar fără sens, el cu câteva zile înainte îmi spuse că mă iubește, dar azi iar a luat-o în brațe pe colega mea, pe care n-o suportăm oricum.
Am decis să mă uit și eu după alți băieți. Deci l-am ales pe X. Dar colegei mele îi place foarte mult de X cu care am început să comunic de câtva timp (câteva zile) ne mai jucăm cu pernele, etc., iar colega mea de bancă se uită urât.
Uneori e concurență între noi și la școală (între mediile noastre). Dar acum că apărut și el!?
Nu vreau să-l cedez, chiar dacă asta înseamnă că-s egoistă, ea a fost cu el și n-a ținut de el, deci sorry...
Cum pot să-i dau de înțeles că am un interes față de el?
Fundă celui mai detaliat răspuns, mulțumesc că ați citit! happy

Răspuns Câştigător
| qMiruq a răspuns:

Nu-i mai da importanţă ex-ului, nu merită şi în legătură cu celălalt băiat, pierderea uneia câştigul alteia! Nu trebuie să te intereseze ce zice lumea, dacă ţie îţi place, intră în acţiune, vorbeşte cu el explică-i că-l placi şi o să fie ok, dacă te simţi pregătită de o nouă relaţie de ce să zici nu fericirii? Ete scârţ. Şi de colega ta, dacă tot e concurenţă la medii demonstrează-i că tu eşti mai bună ca ea în viaţă, nu la şcoală că în fond şi asta contează mult! Baftă :*!

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Va bateti cu perne? cum adica? aveti perne la scoala sau l-ai chemat la tine?
baiatul ala o place pe colega ta mai mult (sic!) lasa-i in pace, iar baiatul pe care ai pus ghearele acum arata-i tzatzele va fi suficient

| b33a a răspuns:

Continua sa te joci cu el si incearca sa il atati sa te sarute si daca nu iti place de el cu adevarat tine-l macar sa ii faci in ciuda colegei tale. Pana la urma si noi fetele suntem pradatori nu doar baietii. big grin Eu as face la fel laughing) Si sa stii ca ar trebui sa cauti momente sau imprejurari ca si ami mult doar tu cu el, fii naturala :* Te pup si bafta multa big grin Sa stii ca fostul nu te merita :*