| TanyaBeSt a întrebat:

am nevoie de ajutor baiatul pe care-l plac mi-a zis ca ma place, dupa care, peste 2-3 saptamani a plecat in Italia a stat 2 saptamani.Cand s-a intors nici macar nu ma mai salutat.Nu suntem impreuna.Dar totusi nu inteleg de ce se comporta asa cu mine.Acum el incepe sa se intelege din ce in ce mai bine cu "dusmana de moarte "a surori lui mai mica.(el are 18 ani si sora lui 16).A si inca ceva nu stiu daca e asa imp. dar....inainte sa mearga in Italia, m-a pupat, de ramas bun pe buze.Eu chiar nu inteleg de ce e asa si va rog, ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac, el mi-a zis la multi ani de ziua mea cu o ora inainte ca aceasta sa fie gata (la 23noaptea) cum as putea sa-l intreb ce se intampla daca ma place,cum pot sa-l fac sa fie sincer, please, help me!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine lasa-l balta si nu il mai intreba nimic, ti a zis inainte de a pleca din tara ca te place numai ca, sa cedezi si aiba o aventura cu tine si mai cred ca daca intr-adevar te placea ti-o spunea si dupa ce s a intoars in tara

| neutrino a răspuns:

Baiatul a mers prin tari straine, s-a emancipat! Sterge-l din memorie si arunca-l la cos.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Păi.:-s, poate şi-a găsit altă fată şi numai vrea să audă de tine, dar totuşi când îl prinzi pe mess încearcă să vorbeşti cu el şi întreabă-l ce e cu el, de ce se comportă aşa, nu e normal ce se întâmplă cu el, mie nu mi se pare normal deloc. Mă rog, poate cine ştie ce s-a întâmplat cu el, cu cine a vorbit, ce fată şi-a găsit thinking Cel mai bine e să vorbeşti cu el deschis despre asta, şi dacă nu vrea să vorbească cu tine îi spui CLAR exact aşa : " Bine, cum vrei tu happy. M-ai pierdut. ", şi îl laşi în pace. Se va întoarce la tine, mai devreme sau mai târziu, o să vezi.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd

| TanyaBeSt explică:

Pai,da,dar ma mir cum ca e asa, e genul ala de baiat exemplar daca nu reuseste sa ia locul 1 la scoala, e mort, e harnic...si am vb acum pe mes cu el si a zis ca nu mai simte nimic pentru mine pentru. ca s-a bagat alta cu mai mult curaj in fata mea si l-a "cucerit" da, dar faza tare e ca atunci cand il vad cu cineva sunt putintel geloasa, bine... putin mai mult si am observat ca daca eu vorbesc cu un baiat, ori care el incepe sa zica tampeni gen"sunteti impreuna " sau striga "uite 2 porumbei " uitandu-se foarte urat la mine si la respectivul baiat si de fiecare data cand il intreb daca ma mai place zice nu dar in ultima vreme ce sa mai zic are un comportament copilaros

| TanyaBeSt explică:

Pai am vb cu el acum 2-3 zile pe mess si mi-a zis ca nu mai simte nimic din cauza ca o alta fata s-a bagat inaintea mea,adica s-a dat la el si l-a"cucerit"
Si e ciudat ca in ultima vreme daca vorbesc cu un baiat sau rad alaturi de unu el se enerveaza si zice lucruri doar din rautate gen:uite porumbei,ce bine va mai merge, hai ca vreau sa vad si eu cum va sarutati etc, si se uita foarte urat la mine si la respectivul baiat, oricare ar fi el si despre asta nu stiu ce sa mai zic, il cunosc de cand eram in scutece si el e genul de baiat care nu se comporta in halul asta e sincer, harnic si vrea doar locul 1 la scoala si nici o data de cand ma stiu nu s-a uitat mai urat la mine si nu m-a ignorat mai mult, pe mess glumim si incepe sa-mi zica mai tot iar in realitate par ca i-a inghitit pisica limba

| TanyaBeSt explică:

Si scuze ca am scris acelasi lucru de 2 ori
da...am crezut ca am uitat sa-l public ca n-am fost atenta

| DianaJaja a răspuns:

Add : diana_jaja11 si te pot ajuta. Am trecut prin asta.