| Alexandrastef a întrebat:

De 6 luni imi place de cel mai bun prieten, cam cu 2 luni inainte sa se termine scoala am inceput sa-l plac.La scoala am stat de la inceputu clasei a 8a pana la sfarsitul anului in aceiasi banca, ma pupa mereu, pe boraz, frunte, gat. Incetul cu incetul am inceput sa-l plac.La banchetul de la sfrasitul clasei a8a am stat amandoi, la aceiasi masa.Pe parcursul seri am dansat cu colegi de la mine din clasa, si cu el.Dra cand a venit un baiat din alta scoala, si m-a intrebat daca vreau sa dansez, a aparut el si a raspuns mai repede decat mine"nu, nu danseaza.nu vezi ca-i ocupata cu mine?"si atunci se intoarce cu fata la mine si ma saruta.Am ramas socata, nu stiam ce sa fac, a fost primul meu sarut, a venit ce mai buna prietena a mea si m-a luat sa dansez. Dupa m-am dus sa ma asez, el era acolo, nu l-am pus in seama, a venit s-a asezat pe vine in fata mea si s-a uitat in ochii mei, si mi-a spus "imi pare rau, nu stiu ce s-a intamplat cu mine"si ii spun eu "e inregula "m-a luat de mana si ma ridicat de pe scaun si m-a imbratisat foarte tare, apoi toata noaptea am dansat.In timpul vacantei de vara nu ne-am vazut deloc, el era in Italia la mama lui, iar eu in Bucuresti acasa, mereu vorbeam prin mesaje, dar nu am vaut curajul sa-i spun ca-l plac.Cand am inceput scoala, abia steptam sa-l vad.Prietena mea cea mai buna, este cu el in aceiasi clasa economic, eu sunt la ss.M-am dus la ea in clasa, el era in banca cand m-a vazut intrand pe usa a fugit inspre mine sa m-a luat imbrate, ma ridicat si invartit prin clasa.Mai apoi i-a mutat pe acelasi colidor cu mine, in fiecare pauza, ma lua in brate, ma pupa, se comporta ca un iubit cu mine, toti ma intrebau daca suntem impreuna.Deja simt ca-l iubesc, si nu stiu de ce.Martia trecuta am aflat ca-i place de o colega de a mea, colega mea ere iubit si nu ar sta cu el.Tot marti ma ignorat toata ziua, imi propusesem si eu sa il ignor pe el. Miercuri de dimineata in auobuz, nu aveam loc si am stat cu el, si-a pus capul pe umarul meu si m-a pupat usor pe gat, m-am intors si i-am spus sa nu o mai faca.cum a oprit autobuzul m-am si dat jos, am ajuns la mine in clasa. Miercuri a fost ziua nationala a invatamantului sau ceva de genul, eram cu diriga si cu Mariana(fata pe care o place amicul meu) vine si el la usa cu mai multi baieti si ii trimite Marianei pupici prin aier, ea nu a observat, eu m-am enervat si am iesit din clasa, el ma prinde de mana si imi spune"ce faci Ale, treci asa pe langa mine si nu ma pupi"m-am ridicat pe varfuri l-am pupat.Si mereu cand imi propun sa-l ignor sau sa ma indepartez de el, el atunci se tine scai de nime, si nu pot sa ii rezist pentru ca il iubesc pe prost.Joi prin a parta pauza a venit la mine si imi zice"hai sa te iau imbrate, ca pe ziua de azi nu te-am luat "m-a luat in brate si ma plimbat prin toata clasa, m-a pupat pe usor pe gat si dupa a supt, mi-a facut o vanatai destul de vizibila, si dupa l-am intrebat de ce a facut asta si el imi spune"pentru ca esti a mea" si aplecat si m-a lasat cu ochii in soare.Si dupa nu l-am mai vazut deloc.Vineri nu mai m-am dus cu autobuzul ci cu fratele meu cu masina, cum am ajuns in fata liceului am si fugit la mine in clasa, tot sa nu-l mai vad pe el, si de unde el era la mine in clasa, statea in banca mea.m-am dus si mi-am lasat gheozdanul pe banca si m-am dezbracat de geca, el m-a luat in brate si m-a sarutat, eu i-am raspuns la sraut, si la fel a plecat fara sa imi spuna ceva, nu am iesit deloc din clasa, ca sa pot sa-l evit.In autobuz am stat tot cu el, isi pune capul pe umarul meu si sufla peste vanataia de ieri, i-am spus sa inceteze, dupa s-a pus cu capul la mine in poala si s-a uitat in ochii mei si mi-a spus "te iubesc, minionule" m-am uiat si eu in ochii lui si i-am raspuns din toata inima"si eu te iubesc prostule "de odata i-a aparut un zambet pe buze si s-a ridicat un pic si a vrut sa ma pupe pe gura dar am intors un pic capul si m-a pupat in coltul gurii.Si pana in statia mea a stat cu capul la mine in poala.Ma doare foarte mult cand il vad cu alte fete.Eu nu inteleg, daca lui ii place de altcineva, de ce mai face toate lucrurile aste cu mine? Voi ce credeti ma place sau vrea doar sa ii bata joc de sentimentele mele? Ajutati-ma va rog, cu un sfat ceva. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ai gresit de la inceput ca te-ai lasat antrenata pe o "panta alunecoasa" care nu duce nicaieri. Trebuia sa-ti fie evident faptul ca el nu e un tip stabil sentimental. Ii place si de tine, ii place si de altele. El e indragostit de dragoste, nu de o fata anume. E un flusturatec. Incearca macar acum, in ceasul al 12-lea sa pui punct acestui joc. Nu-ti oferi sentimentele unui astfel de baiat. Stiu ca nu-ti va fi usor, dar incearca; va fi spre binele tau.

| Alexandrastef explică (pentru sabin89):

Inerc,dar nu pot.Azi imi propusesem sa nu mai vorbesc cu el.Dar a stat toata ziua dupa mine.In plus imi e si cel mai bun prieten crying((

| sabin89 a răspuns (pentru Alexandrastef):

Nu stiu ce sa mai zic, m-ai blocat. Vezi tu cum te descurci. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e asa cum spui, cauta dovezi sa vezi daca e adevarat sau nu. daca e adevarat, dai „eject„ ca nu e serios.