| PrintzesaTha a întrebat:

Buna TPU : am nevoie de ajutor. totu incepe cam asa : acum 6 luni am cunoscut un baiat si de cand ne-am vazut ne-am placut si de atunci avem o relatie. dar el sta la tara si e foarte mare distanta si el vine in oras de cateva ori pe luna. dar ceea ce e aiurea e ca. acum cateva saptamani m-am sarutat cu un alt baiat si acum cateva zile cu altu. si pe langa asta ma mai plac doi baieti. Si acum toti astia care ma plac si cu care m-am sarutat imi tot spun sa aleg unu din ei. Dar toti stiu ca am un prieten! ce sa fac? (dau fundita)

Răspuns Câştigător
| EveSiAtat a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa il parasesti daca sunteti la mare distanta pentru ca si el ar putea sa sarute alte fete acolo unde locuieste. Asa ca tu poti alege alt baiat care locuieste mai aproape, sunt sigura ca prietenul tau va intelege. Sper ca te-am ajutat :*

1 răspuns:
| NoSmile a răspuns:

Buna.
De ce te mai complici cu relatia la distanta daca tu,te saruti cu altii?
Daca ai afla despre iubitul tau ca s-a sarutat cu alta,ai lua foc si te-ai despartii de el. am dreptate?
Stii cum se spune ''ce tie nu iti place,altuia nu-i face''
Asa si in cazut vostru!
Si eu am trait o relatie la distanta. Ma durea ca ne vedeam foarte rar,ca nu e langa mine cand aveam nevoie. Dar,am fost cuminte. Nu m-am sarutat cu altu' doar pentru ca nu era el aici.
Si deodata ce esti confuza si nu stii ce sa faci, inseamna ca nu iti place de niciunul indeajuns de mult. Pentru ca daca ai fii avut sentimente pentru vreunu, ai fii stiut ce sa alegi.
Ce sa faci? Nu prea stiu. Analizeaza-i!
Asterne-i pe o foaie pe toti, intr-o parte calitatil, in alta parte defectele si vezi care e cel mai potrivit pentru tine.
Succes!